Jakub Hroneš skončil ve slopestylu na juniorském mistrovství světa osmý

Jakub Hroneš skončil ve slopestylu na juniorském mistrovství světa osmý

3 min 59 s

Útok na medaili nevyšel, i tak ale Jakub Hroneš bere ve svém prvním závodě na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku parádní umístění. Šestnáctiletý český freestyle snowboardista ve finále slopestylu doplatil na pád v druhé jízdě a obsadil osmou příčku.


Základy výsledku položil Hroneš už ve čtvrtek, kdy v sibiřském středisku s přehledem postoupil z kvalifikace třetím místem ve svém heatu, ve kterém si hned prvním pokusem zajistil místenku ve finále mezi nejlepšími dvanácti závodníky.

V pátečním souboji o medaile odstartoval čistou jízdou na jistotu, která mu vynesla 68,50 bodu a průběžné páté místo po prvním kole. Druhou jízdu začal slibně, na railech předvedl silné triky, jenže poté upadl na skoku při pokusu o backside 1260 a o šanci na ještě lepší výsledek přišel. Ve druhém kole si navíc trojice soupeřů polepšila, a Hroneš tak obsadil konečnou osmou příčku.

„Je to škoda. Hodně foukal vítr, před závodem jsem neměl dobrý trénink. Na railech to vůbec nebylo špatné, ale ve druhém kole jsem neodjel vylepšenou jízdu s BS 1260. I tak ale osmé místo beru jako úspěch,“ popisoval bezprostředně po závodě šestnáctiletý český talent, který se na juniorském mistrovství světa představí ještě v Big Airu. „Teď už se soustředím jen na Big Air, kde bude o dost těžší se probojovat do finále. Ale udělám pro to maximum,“ vyhlíží.

Díky vylepšené jízdě v druhém kole se nakonec z vítězství radoval Japonec Rikuto Watanabe před stříbrným krajanem Aotem Kawakamim a bronzovým Samem Vermaatem z Nizozemska. Mezi dívkami vyhrála Belgičanka Evy Poppeová, druhá skončila Japonka Yura Muraseová a třetí Finka Telma Sarkipajuová.

Big Air je na programu šampionátu už o víkendu, v sobotu kvalifikace a o den později finále.  

Foto: Přemek Vida