Jakub Hroneš na MSJ opět v TOP 10. V Big Airu skončil sedmý

Jakub Hroneš na MSJ opět v TOP 10. V Big Airu skončil sedmý

3 min 16 s

I ve svém druhém závodě na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku vybojoval Jakub Hroneš umístění v TOP 10. Český freestyle snowboardista ještě vylepšil osmou příčku ze slopestylu a ve finále Big Airu obsadil sedmou pozici.


Šestnáctiletý český talent si po pátečním osmém místě ve slopestylu předsevzal, že by chtěl být v elitní desítce také ve své druhé disciplíně. A to se mu na sibiřském šampionátu bezezbytku podařilo. Dokonce své umístění z prvního závodu dokázal ještě vylepšit.

V Big Airu v sobotu postoupil pátým místem ve svém kvalifikačním heatu mezi nejlepší dvanáctku závodníků. V nedělním finále v součtu dvou podařenějších z celkových tří jízd dostal od rozhodčích celkem 106,25 bodů, které mu vynesly sedmé místo.   

Hroneš tak v Krasnojarsku v obou závodech vybojoval TOP 10 a notně si polepšil oproti své premiéře na mistrovství světa juniorů před dvěma lety. Tehdy ve švédském Kläppenu obsadil 51. příčku v Big Airu a 65. pozici ve slopestylu.  

„Kubovi se bohužel nepodařilo odjet cab triple 1260, ale ustál bs 1260 a výsledkem je sedmé místo. Je to velká škoda, k medaili měl dnes blízko,“ hodnotil bezprostředně po závodě trenér Přemysl Vida. „I tak ale Kuba svou pracovitostí v poslední době dosáhl velkého progresu. A v šestnácti letech má ještě jedno mistrovství světa juniorů před sebou,“ dodal.

Kompletní výsledky snowboardového Big Airu najdete zde.


Foto: Přemek Vida