Hroneš se v Laaxu blýskl trikem, který ještě žádný Čech v závodě neskočil. Díky tomu vylepšil své maximum v SP

Hroneš se v Laaxu blýskl trikem, který ještě žádný Čech v závodě neskočil. Díky tomu vylepšil své maximum v SP

3 min 6 s

Freestyle snowboardista Jakub Hroneš si dojel pro své nejlepší umístění ve Světovém poháru. Na posledním podniku elitního seriálu před únorovými zimními olympijskými hrami teprve sedmnáctiletý reprezentant ve švýcarském Laaxu předvedl trik, který v závodě ještě žádný Český závodník před ním, a obsadil 26. místo.


Minulý rok si připsal první starty ve Světovém poháru a na juniorském mistrovství světa se dvakrát vměstnal do nejlepší desítky. A další zásadní mezníky v pořád ještě mladičké kariéře si sedmnáctiletý Jakub Hroneš připsal hned v úvodu roku 2022.

Hned na Nový rok dorovnal své dosavadní maximum ve Světovém poháru, když v kanadském Calgary obsadil 36. místo. Minulý týden v americkém středisku Mammoth Mountain poprvé mezi elitou bodoval, když v druhém slopestylu roku skončil třicátý. A znovu se o kus posunul po přejezdu do Evropy na podniku ve švýcarském Laaxu.

Hroneš v kvalifikaci slopestylu čistě odjel bs1260 do cab1440, tedy trik, který v závodě ještě žádný jiný český freestyle snowboardista nepředvedl. Dostal za to rovných 62 bodů, které nakonec na postup těsně nestačily. Od semifinále ho přitom dělil jediný bod, navíc ve druhém kvalifikačním heatu by se mezi nejlepší dvanáctku závodníků vešel. I tak si ovšem připsal svůj nejlepší dosavadní výsledek ve Světovém poháru v kariéře, když obsadil celkovou 26. příčku.

Foto: Přemek VidaPomoc Ukrajině