Historický úspěch českého freestyle snowboardingu! Kristián Salač si dojel ve finále Big Airu na MS pro páté místo

Historický úspěch českého freestyle snowboardingu! Kristián Salač si dojel ve finále Big Airu na MS pro páté místo

4 min 27 s

Lepší závěr mistrovství světa ve snowboardingu si snad ani nešlo přát. Kristián Salač bojoval ve finále Big Airu o medailové příčky, které mu jen těsně unikly. Nakonec z toho bylo páté místo, což je nejlepší český výsledek v historii této disciplíny.


Dosavadním nejlepším českým výsledkem v Big Airu bylo sedmé místo Martina Černíka na Světovém poháru, na mistrovství světa to byla devátá příčka Martina Mikysky ze Stonehamu 2013. To už však neplatí. Kristián Salač si totiž ve finále světového šampionátu doskočil pro páté místo. „Nemám slov. Jsem neskutečně šťastný! Bohužel se mi nepovedl třetí trik, který by mě možná posunul ještě o jedno místo výš, ale i tak jsem hrozně rád, že se to povedlo,“ pospal své emoce po skončení závodu Kristián Salač.

Ten byl po prvních dvou skocích dokonce na bronzové pozici, ovšem v závěrečných pokusech jej soupeři ještě předehnali. „Doufal jsem, že by to mohlo na tu medaili vyjít, ale snažil jsem se soustředit na svůj třetí trik, který se bohužel nepovedl. Ale vyšly mi ty první dva a to je hlavní,“ usmíval se český freestyle snowboardista.

Ten ihned po své třetí jízdě začal oslavovat s celým týmem. „Ulevilo se mi, že to mám za sebou. Trochu mě mrzelo, že se mi nepovedl poslední trik, ale i tak jsem měl velkou radost, protože páté místo je super. Jsem rád, že tady všichni byli.“

S výsledkem Salače byl spokojený i trenér reprezentace Přemysl Vida. „My jsme hrozně spokojení. Když jsme odjížděli na MS, tak jsme to nečekali a je to pro nás obrovský úspěch. Máme radost, že to Kikin všechno odjel, ustál a že to takhle dopadlo.  Dlouho jsme měli maximum na MS v Big Airu deváté místo ze Stonehamu, takže jsme rádi, že to Kikin posunul. Celý tým na tom makal,“ hodnotil trenér historický úspěch svého svěřence.

Mistrem světa se stal Japonec Talga Hasegawa, který skončil před Monsem Roislandem z Norska a Nicolasem Huberem ze Švýcarska.

Foto: BóšaPomoc Ukrajině