Freestyle snowboarding se přesouvá do Ameriky, soutěžit se bude i na U-rampě

Freestyle snowboarding se přesouvá do Ameriky, soutěžit se bude i na U-rampě

4 min 9 s

Další díl Světového poháru se uskuteční od středy v Copper Mountain. Závodit se bude v disciplíně Big Air a také na U-rampě. Kromě Jakuba Hroneše se poprvé tuto sezonu v závodě představí i Šárka Pančochová. „Šárka pojede Big Air o rampu,“ prozradil reprezentační trenér Přemysl Vida.


Šárka Pančochová se kvůli zranění v tréninku nezúčastnila úvodního podniku ve švýcarském Churu a neodcestovala ani do kanadského Edmontonu. Ovšem v americkém středisku Copper Mountain už ji fanoušci uvidí. Naposledy zde česká závodnice startovala minulý rok na U-rampě, a skončila celkově 25. O dva roky dříve zde ve stejné disciplíně skončila 16. Kromě závodu na U-rampě se česká freestyle snowboardistka ukáže i v disciplíně Big Air.

 

Do té nastoupí i Jakub Hroneš, jenž o minulém víkendu závodil v Edmontonu, kde skončil na 48. místě.

„Se svým výkonem úplně spokojeny nejsem. Podmínky jak při tréninku, tak při závodě nebyly vůbec jednoduché. Měl jsem, stejně jako většina kluků, velké problémy s rychlostí, které bylo opravdu málo, což mi trochu bránilo v soustředění se na svoje triky. Do závodu jsem tedy zvolil triky backside 1440 japan grab a frontside 1260 mute. Triky to určitě nejsou nejtěžší, co umím, ale musel jsem je trochu přizpůsobit daným podmínkám a trikům ostatních jezdců,“ osvětlil po závodě Hroneš, jenž se do Copper Mountainu těší. „Poprvé v sezoně si zazávodíme na pořádném sněhovém skoku a těším se, až ukážu, co mam natrénováno.“

 

Jakub Hroneš se po dvou závodech nachází s 10 body na 31. místě. Soutěž vede Australan Valentino Guseli se 140 body, druhý je Japonec Takeru Otsuka, jenž ztrácí 22 bodů.

 

Závody v americkém státě Coloradu jsou však v ohrožení z důvodu špatné předpovědi počasí. „Počasí hlásí velmi špatné. V předpovědi je sněžení, nízké teploty a špatná viditelnost,“ uvedl Vida.

 

 

Program snowboardistů v Copper Mountain

Středa 14. 12.

17:30

U-rampa - Kvalifikace ženy

 

Čtvrtek 15.12

17:35

Big Air - Kvalifikace muži

22:00

 

Big Air - Kvalifikace ženy Pomoc Ukrajině