Freeskiery a freestyle snowboardisty čeká MSJ na Novém Zélandu

Freeskiery a freestyle snowboardisty čeká MSJ na Novém Zélandu

3 min 46 s

Ostrá sezóna ještě neodstartovala, české juniory ve freeski a freestyle snowboardingu ale čekají žně s nádechem mistrovství světa, které bude hostit na přelomu srpna a září Nový Zéland. Českými želízky v ohni budou ve snowboardingu dívky, freeski disciplíny budou naopak patřit chlapcům.


Tým freeski pod vedením Michala Peče i snowboardisté vedení Danielem Kašparem jsou již v dějišti mistrovství, kde absolvují  finální přípravu před šampionátem, jenž v Cardroně odstartuje 27. sprna..

 

Zatímco lyžaři pilují své dovednosti pod vedením Peče již několik sezónních cyklů, pro Kašpara půjde v roli trenéra o velkou premiéru a to hned na mistrovství světa. „Juniorský repre tým vznikl v nedávné době, takže na společnou přípravu opravdu nebylo moc času. Jezdilo se skákat do rakouského tréninkového centra Banger Park, kde se skáče ze speciálních kartáčů do nafouknutého gumového dopadu,“ popisoval Kašpar v nedávném rozhovoru.

 

Freestyle snowboarding budou reprezentovat Vanessa Volopichová, Laura Záveská a Anna Tomanová. Trenér Peč odletěl na Nový Zéland s dvojicí Petr Müller, Eliasz Kiszka, kteří budou zápolit o co nejlepší výsledek za českou reprezentaci ve freeski.

 

V tuto chvíli má MSJ na programu Big Air, slopestyle i halfpipe, poslední jmenované disciplíny se ale žádný z českých zástupců účastnit nebude, navíc je podle aktuálních informací ve hře i její vyřazení z programu celého mistrovství.

 

Složení české reprezentace na mistrovství světa juniorů:

Freeski: Petr Müller, Eliasz Kiszka

Snowboarding: Vanessa Volopichová, Laura Záveská, Anna Tomanová

 

Program Mistrovství světa juniorů na Novém Zélandu:

Neděle 27.8. Freeski Slopestyle, kvalifikace

Pondělí 28.8. Snowboarding Slopestyle, kvalifikace

Úterý 29.8. Freeski & Snowboarding Slopestyle, finále

Pátek 1.9. Freeski Big Air, kvalifikace

Sobota 2.9. Snowboarding Big Air, kvalifikace

Neděle 3.9. Freeski & Snowboarding Big Air, finále

 

Středa 6.9. Freeski & Snowboarding Halfpipe, kvalifikace*

Čtvrtek 7.9. Freeski & Snowboarding Halfpipe, finále*

 

*Česká reprezentace se disciplíny Halfpipe nezúčastníPomoc Ukrajině