EYOF2023: Karolína Šperlová si vyjela ve snowboardcrossu bronz, Hlaváček skončil těsně pod stupni vítězů

EYOF2023: Karolína Šperlová si vyjela ve snowboardcrossu bronz, Hlaváček skončil těsně pod stupni vítězů

6 min 27 s

Český snowboarding ve čtvrtek zkompletoval svou medailovou sbírku. Po zlatu a stříbru z paralelního obřího slalomu přišla bronzová radost ze snowboardcrossu. O tu se postarala šestnáctiletá závodnice Karolína Šperlová. Mezi chlapci se nejvýše umístil Štěpán Hlaváček, jenž si ve velkém finále dojel pro čtvrté místo. Už v pátek můžou čeští snowboardcrossaři přidal další cenné kovy do sbírky. V Itálii je totiž na programu týmový závod.


Ve čtvrtek se na Evropském olympijském festivalu mládeže dostali ke slovu snowboardcrossaři, ovšem italští pořadatelé až do posledního dne napínali, jak to bude se závodní tratí. „Byla tady taková bizarní situace. Spousta trenérů byla nervózních, protože nestála trať. To se moc často nestává, aby ji dodělávali v noci před závodem. Nakonec to stihli a závod proběhl,“ přiblížil na úvod český trenér juniorů Adam Větříček.

Závod tak proběhl bez problému a přinesl několik českých radostí. Přispělo k tomu i dobré počasí a podle reprezentačního trenéra i trochu štěstí. „Počasí jsme měli parádní. Bylo pěkně vidět a svítilo sluníčko, takže bylo teplo, což bylo dobře, protože se závod táhnul. Závodníci se skvěle zkoncentrovali a dobře jezdili. Zároveň jsme měli i trochu štěstí, to je k tomu většinou potřeba, a také jsme měli super mázu od našeho mazače Radka Vintra,“ pochvaloval si Větříček.

Ten měl několik důvod k radosti. Karolína Šperlová totiž postoupila ze čtvrtfinále i semifinále z druhého místa a ve finále si dojela pro bronzovou medaili. „Dnešní den mi vyšel na jedničku. Jsem moc spokojená se třetím místem. Byli jsme trochu nervózní z trati, ale všechno proběhlo v pořádku, což se dá říct i o organizaci během závodu. Vyšlo to nejlépe, jak mohlo,“ těšilo českou snowboardistku.

Druhé Češce v závodě Karolíně Výtvarové jen těsně uniklo umístění v nejlepší desítce. „Já jsem byla jedenáctá. Trať mi moc nesedla, ale snažila jsem se z toho dostat co nejvíc, ale nakonec jsem neustála svou jízdu. S umístěním jsem i tak spokojená, protože jsem vůbec ráda, že tady můžu být a celé je to pro mě krásný zážitek.“

V chlapeckém závodě se představili Vojtěch Trojan a Štěpán Hlaváček. Oba spolu absolvovali čtvrtfinálovou jízdu, ze které postoupil jen Hlaváček. „Závod se mi příliš nepovedl. Nevěším z toho hlavu, jelikož se potkala smůla s mým nedostatkem odvahy. Koukám se na zítřek a doufám, že se zlepší můj výsledek,“ uvedl zklamaný Trojan.

To Hlaváčkovi se povedlo projít až do finále, ovšem na medailovou příčku se mu dostat těsně nepovedlo. „Trať mi sedla a bylo krásné počasí. S výsledkem jsem nadmíru spokojený, protože jsem to nečekal,“ řekl český závodník.

 Už v pátek čeká české snowboardisty týmový závod. „Koukneme se na video a pokusíme se vylepšit detaily. Snad to bude zítra zase dobrý,“ věří Větříček.Pomoc Ukrajině