Evropák ve snowboardcrossu na Dolní Moravě s výraznou českou stopou

Evropák ve snowboardcrossu na Dolní Moravě s výraznou českou stopou

3 min 13 s

První velký vátek snowboardingu na českém území letošní sezony je minulostí. Evropský pohár ve snowboardcrossu na Dolní Moravě nabídl hned dva závody ve dvou dnech. A byl úspěšný i pro domácí závodníky, zejména však potěšil skvělý návrat Sáry Strnadové, která si dojela pro 2. místo.


Juniorskou mistryni světa z roku 2021 trápilo dlouhou dobu zranění, po kterém hlásí skvělý návrat na prkno! Evropský pohár se pro ni stal na domácím kolbišti symbolicky místem více než úspěšného návratu. Ve středečním závodě skončila ještě na konci druhé desítky, ve čtvrtek už se ale probila až do velkého finále, kde skončila stříbrná.

Skvěle si vedla i nedávná olympionička z Her mládeže Karolína Hrůšová, která v prvním závodě ovládla malé finále a skončila na páté pozici. V druhém klání se pak jen těsně o jednu příčku nevešla do elitní desítky.

Mezi chlapci výborně reprezentoval české barvy Matyáš Turínský, který v obou závodech Evropského poháru vyhrál malé finále, z Dolní Moravy si tak odvezl dvě páté pozice. Sedmé místo bral ve čtvrtečním závodě Bruno Tatarko.

Na Dolní Moravě v rámci Evropského poháru závodilo celkem 72 mužů a 40 žen. V dalších dnech se ve stejném dějišti pojedou ještě závody Českého poháru. Poděkování patří všem organizátorům za hladký průběh celé akce a skvěle připravenou trať i v nelehkých povětrnostních podmínkách!Pomoc Ukrajině