Eva Samková vstoupila do Světového poháru v Gruzii vítězstvím v kvalifikaci

2 min 38 s

Vydařený vstup do další zastávky Světového poháru. Snowboardcrossařla Eva Samková v gruzínském Bakuriani ovládla kvalifikaci na čtvrteční závod. Čeští muži Jan Kubičík s Radkem Houserem naopak v kvalifikaci neuspěli.

Samkové se v aktuální vlivem pandemie koronaviru omezené sezoně Světového poháru snowboardcrossařů podařilo kvalifikaci vyhrát poprvé. Na čas olympijské vítězky ze Soči 2014 a bronzové medailistky z Pchjongčchangu 2018 nestačily ani její největší konkurentky. Úřadující mistryně světa z únorového šampionátu ve švédském Idre Fjäll Britka Charlotte Bankesová skončila druhá s odstupem 58 setin, na třetím místě dojela Italka Michela Moioliová, jež vede celkové hodnocení seriálu právě před průběžně druhou Samkovou.

České dvojici mužů se kvalifikačním sítem prvního závodu v Bakuriani naopak projít nepodařilo. Kubičík obsadil 37. místo, Houser skončil na 46. příčce. Z prvního místa postoupil Merlin Surget z Francie před druhým Němcem Martinem Nörlem a třetím Rakušanem Alessandrem Hämmerlem.

V gruzínském středisku jsou na programu dva závody Světového poháru, první se jede ve čtvrtek, druhý je naplánován na pátek. Po zastávce v Bakuriani elitní seriál snowboardcrossařů vyvrcholí posledním podnikem ve švýcarském Veysonnaz 20. března.