×
Eva Samková v Sierra Nevadě sahala po medaili. Po pádu bere čtvrté místo

Eva Samková v Sierra Nevadě sahala po medaili. Po pádu bere čtvrté místo

07.03.2020

Eva Samková na Světovém poháru v Sierra Nevadě sahala po medaili. Česká snowboardcrossařka s přehledem postoupila až do finále a v něm dlouhou dobu vedla. O stupně vítězů ale dvojnásobnou olympijskou medailistku připravil smolný pád, po kterém bere čtvrtou příčku.

Po měsíc a půl dlouhé pauze se na program zimy vrátil Světový pohár snowboardcrossařů. Ve španělském středisku Sierra Nevada na předposlední zastávce elitního seriálu nechyběla česká stálice Eva Samková ani trojice dalších reprezentantů Vendula Hopjaková, Jan Kubičík a Matouš Koudelka.

Samková zvládla v pohodě kvalifikaci, ze které do závodu postoupila druhým nejrychlejším časem. Čtvrtfinále, které jela ve třech, i následný semifinálový heat ovládla a s přehledem si zajistila vstupenku do finálového souboje o medaile vedle Francouzky Trespeuchové, Australanky Brockhoffové a vedoucí ženy průběžného pořadí Světového poháru Moioliové z Itálie.

Ve finále česká závodnice odstartovala skvěle a brzy se ujala vedení. V čele byla nejprve těsně, postupně ale svůj náskok navyšovala a odrazila ataky svých soupeřek. V momentě, kdy se mezera mezi Samkovou a zbytkem závodnic navyšoval na doposud nevětší rozdíl, ale v levotočivé zatáčce upadla přišla o šanci na medaili. Vyhrála Trespeuchová, druhá byla Moioliová a třetí Brockhoffová.

„Udělala jsem chybu, když jsem hodně sešlápla skok do poslední klopenky, navíc jsem chytla ještě nějakou díru, co byla na trati. Rozsekala jsem se a trochu mi vypadlo rameno, ale jsem v pohodě,“ popisovala smolný moment Samková. „I když se mi jezdilo skvěle, cítila jsem se dobře a dostávala pochvaly, tak tenhle rok mi to prostě není nějak souzený. Strašně mě to dneska bavilo, chtěla jsem vyhrát. Je mi líto, že se to nakonec nepovedlo, ale pocitově to je super,“ dodala.

Z kvalifikace se probojovali také Hopjakova s Kubičíkem, pro oba ale závod skončil ve čtvrtfinálových rozjížďkách. Koudelka sítem kvalifikace neprošel.

Foto: Czech SBX TeamOficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři