Eva Samková v Reiteralmu čtvrtým místem v kvalifikaci suverénně postoupila do závodu SP

3 min 27 s

Necelý týden po zisku bronzu na mistrovství světa ve švédském Idre Fjäll už byla Eva Samková opět připravena na startu. Tentokrát na podniku Světového poháru v rakouském Reiteralmu. Úterní kvalifikaci česká snowboardcrossařka zvládla s přehledem a do čtvrtečního závodu postoupila ze čtvrtého místa.

„Trať tady je rychlá a zábavná. Dnes trochu nasněžilo, takže se trochu změnily podmínky oproti včerejšku. Neměla jsem dnes ideální start, nebyl to vyloženě průšvih, v jízdě jsem udělala chyby, ale jsem ráda, že jsem postoupila,“ prohlásila po kvalifikaci Eva Samková, která se do čtvrtečního finále probojovala jako jediná z českého týmu.

Rychlejší než olympijská šampionka ze Soči 2014 byly v rakouském středisku pouze tři závodnice. Nejlépe si počínala Italka Michela Moioliová, druhá v kvalifikaci skončila čerstvá mistryně světa z Idre Fjäll Britka Charlotte Bankesová a třetí americká stálice Lindsey Jacobellisová.

V kvalifikaci mužů startovala česká dvojice Jan Kubičík, Radek Houser. Na rozdíl od světového šampionátu minulý týden se jim však do finálového závodu proklouznout nepodařilo. Houser obsadil celkové 42. místo a Kubičík 64. pozici. Nejrychlejší byl Ital Lorenzo Sommariva.

„Honza Kubičík hodně pokazil obě jízdy, Radek Houser bojoval o lepší umístění, ale o takových deset míst nepostoupil. Bojovat budou snad v dalších závodech. V případě Evky stačí drobné změny na startu, měla pár lehkých nedoskoků, ale to bylo způsobeno podmínkami, které se změnily,“ ohodnotil kvalifikaci trenér Marek Jelínek.

Finálový závod je na programu ve čtvrtek, začátek rozjížděk je stanoven na 11.30. V přímém přenosu jej nabídne ČT Sport.