Eva Samková si po pádu v tréninku poranila rameno

Eva Samková si po pádu v tréninku poranila rameno

4 min 1 s

Snowboardcrossařka Eva Samková nenastoupí do závodu ve francouzském Val Thorens. Olympijská šampionka ze Soči v tréninku před kvalifikací spadla a poranila si operované rameno. Start na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu však v ohrožení není.


Samková si ve Val Thorens vybrala velkou dávku smůly. Spadla už v úterý v kvalifikaci, která byla nakonec po několika závodnicích kvůli počasí zrušena a přesunuta na středu. Po úterním pádu byla česká závodnice připravená naskočit do dalších bojů, do středeční kvalifikace nakonec ale nenastoupila. V posledním tréninku totiž znovu upadla, tentokrát bohužel na operované rameno.

„V předposlední klopce jsem udělala zásadní chybu a spadla na břicho, takže mi trochu vypadlo rameno. Vzhledem k tomu, že to bylo operované rameno, jsme se rozhodli, že dnes závodit nebudu,“ popisovala Samková. „Evka spadla těsně před koncem po velmi vydařené jízdě. Přesně v místě, kde včera spadlo asi třicet kluků. Je to tam opravdu těžké,“ doplnil trenér Marek Jelínek.

Zatímco se tým přesune do dějiště dalšího podniku Světového poháru v Montafonu, Eva Samková zamíří do Prahy. Tam jí čeká řada vyšetření, která snad potvrdí, že se nejedná o vážné zranění. „Doufáme, že to nebude nic vážného, ale radši jí posíláme do Prahy. Ráno absolvuje resonanci, odpoledne se pak potká s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a operatérem Robertem Freiem,“ řekl Jelínek.

Víkendový závod v Montafonu Samková vynechá, pak už by se ale podle aktuálních předpokladů měla připojit k týmu. „Pokud by nebyla připravena na další závod v Cervinii, tak určitě bude připravená na přípravu před olympijskými hrami,“ uvedl trenér. Podobná záležitost se Samkové stala před čtyřmi lety přímo během olympijských her v Soči. „Tehdy také spadla v tréninku na kvalifikaci a víme, jak to potom dopadlo,“ uzavřel Jelínek.