×
Eva Samková se po zranění ramene vrací k plnému tréninku

Eva Samková se po zranění ramene vrací k plnému tréninku

02.01.2018

Česká reprezentantka Eva Samková se po téměř třech týdnech od zranění ramene vrací naplno k tréninku. V úvodu roku se vydává spolu se snowboardcrossovým týmem na dvoutýdenní soustředění na Dolní Moravě, kde vyroste i kopie olympijského startu z Koreji. Vedle tréninku stihne Eva dozorovat také výchovu nových nadějí snowboardcrossu v rámci tradičního ČEPS kempu pro děti.

„Žádné překvapení.  Moje ramena to na mě prostě zkouší, mám je pod kontrolu. S trenéry jsme upravili trénink, žádné dlouhé vánoční poleženíčko se nekonalo. Dva týdny cvičím, stihla jsem běžky, prkno, makám v posilovně, díky tomu všemu tak moje manko není nijak velké. Takže smažte otazníky a myslete pozitivně,” hlásí po Vánocích optimisticky naladěná česká reprezentantka a její trenér ​Marek Jelínek k tomu dodává: ​ „Otok v jejím rameni je pryč, celkově se Evina rekonvalescence vyvíjí dobře, jde do plného tréninku a věřím, že v polovině ledna se vrátí do Světového poháru, který se pojede v Turecku.” 

V případě dalších dvou jezdců SBX týmu, kteří se zranili o týden později v Montafonu, pak Marek Jelínek drží pozitivní linii, přestože rekonvalescence ​ Venduly Hopjákové i Jana Kubičíka bude časově náročnější. ​ „Podstupují teď klasickou fyzioterapii, byl bych rád, kdyby se v lednu na soustředění začali hýbat. Sice je to bude bolet, ale s tím jsme počítali.”

Všichni tři výše zmínění svěřenci Marka Jelínka stále zůstávají v nominaci na olympijské hry v Pchjongčchangu, jistotu startu má v tuto chvíli jen obhájkyně zlata Eva Samková. „Právě Světový pohár v Turecku a výsledky ostatních jezdců budou hrát důležitou roli v otázce startu Venduly a Johnyho na olympiádě,” upřesňuje reprezentační kouč, který tak bude mít jasno o nominaci až v druhé polovině ledna.

Česká snowboardová reprezentace s nadějí vyhlíží tradiční lednový kemp na Dolní Moravě. Pokud sněhové podmínky dovolí, pak by právě tady měl vyrůst start, který bude kopírovat ten z olympijského závodu v Jižní Koreji. ​ „Na olympijských hrách bude velmi náročný a nebezpečný start. Bez tréninku na něm nemůžeme v Koreji myslet na úspěchy. Proto jsme se s našimi skikrosaři dohodli, že postavíme na Dolní Moravě rampu určenou právě pro trénink olympijského startu,” říká Marek Jelínek.

Marek už vyhlíží jen kvalitní sněhovou nadílku nebo mráz, na což organizační tým celé stavby čeká jako na smilování. „​ Věřím, že se nám v budoucnu podaří zajistit někde v Čechách důstojné snowboardcrossové centrum, podmínkami minimálně srovnatelné s ostatními týmy. Zde by se mohli čeští SBX reprezentanti a jejich dětští kolegové v zimě připravovat,“ uzavírá Marek Jelínek.

Kemp na Dolní Moravě začíná v úterý 2. ledna. Pokud kopce mezi Orlickými horami a Jeseníky nepokryje sníh, bude tak olympijská vítězka s celým týmem trénovat na sjezdovce spolu s veřejností. ​ “Když nebude postavena naše trať, budeme jezdit v běžné trati s ostatními návštěvníky. Samozřejmě to nelze dělat čtrnáct dní v kuse, je tedy možné, že v případě nepřízně počasí se ještě vypravíme do ciziny potrénovat ve snowboardcrossové trati,” drží optimistického ducha druhý z trenérského tandemu Jakub Flejšar, který je spolu s Evou Samkovou duchovním otcem ČEPS kempů, které olympijská vítězka každoročně pořádá pro děti. Úvodní z nich se letos uskuteční v druhém lednovém týdnu právě na Dolní Moravě, druhý pak v únoru na Lipně. „Pokud nebude trať, jezdíme na stejné sjezdovce s děckama, budu je mít na očích a dám jim pořádný pérunk,“ říká se smíchem Eva.

Foto: www.snownomads.czGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři