Eva Samková rehabilituje doma. Kontrolu musela kvůli covidu odložit

Eva Samková rehabilituje doma. Kontrolu musela kvůli covidu odložit

4 min 18 s

Po zranění a operaci obou kotníků, které Eva Samková utrpěla na počátku prosince, začala olympijská šampionka brzy rehabilitovat. V České republice pokračuje v intenzivní léčbě pod dohledem špičkových lékařů a fyzioterapeutů.


Naděje na start pod pěti kruhy stále neuhasla, do cesty se jí ovšem připletla další překážka – pozitivní test na koronavirus. Eva měla na začátku stávajícího týdne absolvovat na rakouské klinice kontrolu po operaci. Cestu ovšem zhatil pozitivní test české snowboardcrossařky na koronavirus.

„Osud mi teď připravuje samé lahůdky. Čekání si krátím domácí karanténou, ve které rehabilituju, posiluju, cvičím. A chystám se změnit knihu ke čtení. Myslím, že je nejvyšší čas se začíst do legendy o Fénixovi,“ vzkázala z domova Eva a dodala: „Díky všem, kteří při mně stojí, věří mi a podporují mě. Stále dělám maximum pro to, abych stihla olympiádu, ale stále jsem jen člověk z masa kostí. Je lepší mít omikron teď, když mám klid na léčení, než těsně před olympiádou, což by byla konečná.“

Program Evy Samkové pro nadcházejí dny je tak jasný. Pokračuje v léčbě a rehabilitaci v domácím prostředí a čeká na negativní výsledek testu. Bezprostředně po něm ji čeká pooperační kontrola. Otázku Eviny účasti na olympijských hrách tak stále nelze jasně zodpovědět, byť nominována bude.

„Rozhodnutí je na Evě a jejich lékařích, kteří řeknou, zda může či nemůže jet. Když ji uschopní, my to budeme respektovat, protože v nominaci Evu máme. Stejně tak budeme respektovat i její případné rozhodnutí neúčastnit se,“ prohlásil šéf české olympijské mise Martin Doktor dva dny před zveřejněním oficiální olympijské nominace.

V nominaci se vedle Evy Samkové počítá také s Vendulou Hopjakovou a také Janem Kubičíkem, který si nešťastně poranil rameno při posledním závodu Světového poháru v Rusku. Vyšetření v Praze nakonec neodhalilo závažné poranění. „Vypadá to na poškození měkkých tkání. Věřím, že spolu s ortopedy jej dáme natolik dohromady, že jeho výkon nebude omezen,“ prohlásil reprezentační kouč Marek Jelínek.Pomoc Ukrajině