Eva Samková navzdory problémům s ramenem vybojovala v Cervinii stříbro

Eva Samková navzdory problémům s ramenem vybojovala v Cervinii stříbro

4 min 36 s

Eva Samková vstoupila do nové sezony Světového poháru druhým místem. Česká snowboardcrossařka vybojovala stupně vítězů v dramatickém velkém finále, navzdory tomu, že jí limitovalo bolavé rameno. Nestačila pouze na Američanku Lindsey Jacobellisovou. Druhá čeká závodnice Vendula Hopjáková skončila ve vyřazovacích jízdách ve čtvrtfinále.


Samková ve čtvrteční kvalifikaci postoupila ze čtvrtého místa a s přehledem zahájila i vyřazovací jízdy. Ve své čtvrtfinálové rozjížďce se ujala vedení v technické pasáži trati a až do cíle před sebe už žádnou soupeřku nepustila. Hned v první rozjížďce se naopak se závodem rozloučila druhá česká závodnice na startu pátečního závodu Vendula Hopjáková.

V dalších jízdách pak Samková musela ukázat pořádnou dávku bojovnosti a odhodlání. Při startu semifinále si totiž vyhodila rameno. Kvůli tomu odstartovala nejpomaleji a od začátku trati jela poslední. I díky zaváhání soupeřek se ale dokázala prokousat na postupovou druhou pozici, a zajistila si tak místo v boji o stupně vítězů.

„Vzhledem k vyhozenému ramenu jsem si po semifinále vůbec nebyla jistá. Věděla jsem, že ve finále nemůžu být po startu první, což se také nakonec potvrdilo,“ popisovala dvojnásobná olympijská medailistka. Přestože byla po startu velkého finále na čtvrtém místě, ve velmi dramatické a vyrovnané jízdě dokázala zabojovat a výsledkem bylo druhé místo za suverénní Američankou Lindsey Jacobellis, která vyhrála stylem start-cíl. „Jsem nakonec moc spokojená,“ libovala si po závodě.

V cíli pak před svou svěřenkyní smekl pomyslný klobouk i reprezentační trenér Marek Jelínek. „Dneska to měla Evka dost složité, v semifinále jí povyjelo rameno z kloubní jamky a přesto postoupila dál. Nikdo by se nezlobil, kdyby to vypustila. Ve finále se taktickou jízdou dostala na druhou příčku a nebýt jedné chyby, mohla být i zlatá,“ řekl kouč.

Zítra je v Cervinii na programu další individuální závod. A Samková by měla být i přes problémy s ramenem znovu připravena na startu. „Stříbro je povzbuzení do soboty. Mám najetou trať a navíc má být hezky. Rameno zacvičím a bude to dobrý,“ vyhlížela optimisticky česká závodnice.

Foto: Czech SBX Team