×
Eva Samková: Cílem je medaile z mistrovství světa. Už je načase

Eva Samková: Cílem je medaile z mistrovství světa. Už je načase

11.10.2018

Má zase sebou pořádně našlapané léto. Kromě standardní přípravy na novou sezonu, cestování a odpočinku si Eva Samková během letního období vyzkoušela také netradiční role. Coby moderátorka připravovala cestopisný dokument, na juniorském šampionátu juniorů na Novém Zélandu zase pomáhala svým mladším následovníkům jako trenérka.

Olympijskou sezonu, ve které si v Pchjongčchangu dojela pro bronz, vystřídá zima s dalším velkým vrcholem. V americkém Solitude je na programu na přelomu ledna a února mistrovství světa. A tam by česká snowboardcrossařka chtěla vybojovat medaili, která jí ve sbírce stále ještě chybí. „Cíl je medaile z mistrovství světa. Kdyby nějaká vyšla, bylo by to hezké. Žádnou ještě nemám, pořád je mým nejlepším výsledkem páté místo. Už by tedy bylo načase nějakou medaili přivést,“ řekla Samková, která kromě pátého místa byla na světových šampionátech dvakrát sedmá a naposledy dvanáctá, když v Sierra Nevadě nejprve v semifinále smolně vyjela z trati a poté v malém finále spadla.

Pomoct k vytouženému cennému kovu by ji mohlo i dějiště šampionátu, v americkém středisku Solitude se jí daří. „Před dvěma lety se mi tam povedlo vyhrát Světový pohár. Znám to místo i trať, takže se na to už strašně těším,“ vyhlížela. „Ale kdyby medaile neklapla, tak se nic strašného dít nebude. Nejsem ještě tak stará,“ dodala se smíchem.

Na sezonu by měla být připravena. Během soustředění na Stelviu si poprvé vyzkoušela jízdu v trati a s jejími výkony byl reprezentační trenér Marek Jelínek nadmíru spokojený. „Řekl bych, že v tomto období má nejlepší formu v životě,“ řekl. „Je teprve začátek října, více než tři měsíce do mistrovství světa, ale jsem moc ráda, že mi to takhle jde. Doufám, že mi to vydrží. Jestli ano, mohlo by to být dobré,“ reagovala na svého kouče Samková.

Část letní přípravy strávila také na Novém Zélandu. Krom pilování vlastní formy ale pomáhala také svým mladším parťákům, kteří tam bojovali na mistrovství světa juniorů. „Byla jsem součástí trenérského týmu. Snažila jsem se pomoct radami, nabídnout pohled zkušenějšího závodníka. Navíc i já jsem si své první juniorské mistrovství světa odbyla právě na Zélandu. Bylo fajn, když za mnou mladší závodníci chodili pro radu,“ popisovala. „Byla to pro mě velká zkušenost, zároveň mě to i bavilo. Ale musím říct, že zábavnější je přece jenom jezdit, než při závodu jen sedět na kopci,“ dodala se smíchem.

Zbylá místa v nabitém kalendáři strávila hvězdná snowboardcrossařka doslova před kamerami. Společně se svým manažerem a bývalým skicrossařem Tomášem Krausem se ocitla v další netradiční roli – coby moderátorka provázela cestovatelským seriálem připravovaným pro Českou televizi. „Vyzkoušeli jsme si hodně různých sportů, k některým z nich jsem se dostala vůbec poprvé. Bylo to dost náročné, ale zároveň jsme si užili i hodně legrace,“ vzpomínala Samková.

Foto: Snow NomandsGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři