Eva Adamczyková vyhrála v úvodním kanadském závodě malé finále

Eva Adamczyková vyhrála v úvodním kanadském závodě malé finále

6 min 7 s

V Mont-Sainte-Anne se dnes jel v sobotu první ze dvou závodů. Do něj nastoupili díky povedené kvalifikaci tři čeští závodníci a Eva Adamczyková. Ta bez problému prošla do semifinále, kde však po kontaktu dojela třetí. Vše si vynahradila v malém finále, které vyhrála a celkově skončila pátá. Snowboardcrossaři bohužel na kvalifikaci nenavázali, ale i tak z toho byl co do umístění nejlepší závod v sezoně.


Eva Adamczyková nastoupila hned do první čtvrtfinálové jízdy a byl z toho jednoznačný postup z prvního místa. Dvojnásobná mistryně světa chtěla uspět i v semifinále, jenže kvůli kontaktu se soupeřkou a následné chybě z toho bylo třetí místo a postup do malého finále. To devětadvacetiletá závodnice opanovala a celkově brala páté místo. „Samozřejmě jsem si přála velké finále, semifinálová jízda nebyla ideální, myslím, že jsme měly lehký kontakt mezi druhou a třetí klopenkou, trochu mě to rozhodilo, doufala jsem, že na boulích při zadupání budu mít šanci, což jsem si vyzkoušela v tréninku, ale nepovedlo se mi to. Zítra mám prostor a šanci na velké finále,“ zhodnotila svůj výkon Eva Adamczyková.  

Svůj pohled na inkriminovaný moment v semifinále přidal i reprezentační trenér Marek Jelínek. „V semifinále bohužel byla trochu popotažená vedle ní jedoucí závodnicí, což způsobilo brždění a následně další chybu v následující zatáčce. Vynahradila si to v malém finále, které vyhrála s přehledem.” 

Čeští závodníci bohužel na včerejší kvalifikaci nenavázali, ovšem s jejich výkonem je reprezentační trenér spokojený. „Kluci dnes bohužel nepostoupili z první rozjížďky, ale Radek Houser i Kryštof Choura byli těsně třetí. Honza bohužel dojel čtvrtý, ale celkově kluci jeli super závod a doufám, že zítra potvrdí všichni svou formu,“ doufá do nedělního závodu Jelínek. 

Nejlépe z Čechů se umístil na 20. místě Radek Houser, který dojel ve své jízdě třetí. „Nepovedl se mi postup, bylo to celkem vyrovnané. Start je technický, zbytek trati je vcelku jednoduchý. Jel jsem za dvěma kluky a doufal, že je předupu na boulích. Bohužel jsem udělal taktickou chybu, ale díky pádu jiného jezdce jsem dojel třetí,“ vzkázal Houser.

Jen o místo za ním se umístil Kryštof Choura, jenž se svou jízdou nebyl spokojený. „Bohužel v rozjížďce nastaly chyby, které mě stály rychlost a možnost předjíždění. Uvidíme, jak to dopadne zítra,“ přemítal Choura. Svůj den neměl ani Jan Kubičík, který skončil 26. „Bohužel se mi nepovedlo potvrdit postavení z kvalifikace. Nebyl to úplně můj den, pokazil jsem to na startu, nedokázal jsem je chytit a v rozjížďce jsem dojel na čtvrté příčce.“

Vše si čeští snowboardcrossaři můžou vynahradit zítra, kdy se jede v Kanadě poslední závod sezony. Začíná se od 15:30 našeho času pre-heaty, o hodinu a půl později jsou naplánovány finálové jízdy.   

 

Foto: FIS

Pomoc Ukrajině