Eva Adamczyková vyhrála malé finále SP ve Španělsku, Radek Houser po kolizi z osmifinále nepostoupil

Eva Adamczyková vyhrála malé finále SP ve Španělsku, Radek Houser po kolizi z osmifinále nepostoupil

4 min 46 s

Druhý závod ve dvou dnech odjeli snowboardcrossaři ve Španělsku. Opět se kvalifikace jela systémem pre-heatů, který se povedl Radku Houserovi, jenž zajel nejrychlejší čas ze všech, v osmifinále však kvůli kolizi neuspěl. Eva Adamczyková tentokrát jela malé finále, které suverénně ovládla.


Radek Houser se probojoval jako jediný český závodník do hlavního závodu, když ve své rozjížďce porazil i vedoucího muže celého seriálu. „Byly to podobné podmínky jako včera. Radek Houser postoupil jako jediný Čech z kvalifikačních rozjížděk. I dnes to bylo formou pre-heatů a Radek postoupil z prvního místa, když předjel i vedoucího závodníka Světového poháru Němce Noerla. V osmifinále upadl, protože se dostal do střetu s prknem vedle jedoucího závodníka a dál pokračovat nemohl,“ popisoval nešťastnou jízdu Housera reprezentační trenér Marek Jelínek.

Ve finálových jízdách žen se z českých závodnic představila jen Eva Adamczyková, která nemusela projít kvalifikační rozjížďkou. Ve čtvrtfinále s přehledem postoupila, ovšem v semifinále udělala chybu ve druhé klopence a postoupila tak do malého finále. „Dnes jsem se oproti včerejšku super vyspala a cítila jsem se ještě líp. Závodilo se mi dobře, je to tady náročné kvůli tomu vedru. Bere to hodně sil, ale jsem moc spokojená se starty, které byly konzistentní. Udělala jsem v semifinále chybu v druhé klopence. Najela jsem tam výš, kde byly boule, které se tam vytvořili po čtvrtfinále. Chuť jsem si spravila v malém finále. Najela jsem si tu klopku a jela jsem čistě,“ popisuje změnu jízdy v malém finále Adamczyková, jež skončila pátá. Stejná příčka české snowboardcrossařce patří i v celkovém pořadí SP.

Skvělé starty těšily i trenéra Jelínka: „Evka předvedla krásné jízdy, ani jednou neprohrála start. Ta druhá klopená zatáčka, která je opravdu nešťastně udělaná a stála umístění a postup spoustu závodníků, se ukázala jako osudnou i Evce. Ta se z toho poučila, projela ji trochu jinak a vyhrála malé finále. Dokázala, že je opravdu skvělou závodnicí,“ pochválil dvojnásobnou mistryni světa trenér.

 

Další závod českou reprezentaci čeká už ve středu, kdy se jede Světová pohár ve švýcarském Veysonnaz. 

 

Foto: BóšaPomoc Ukrajině