Eva Adamczyková uzavřela sezónu 5. místem

Eva Adamczyková uzavřela sezónu 5. místem

3 min 12 s

Český swowboardcrossový tým uzavřel sezónu Světového poháru v Mt. St. Anne skvělými výsledky. Na historické třetí místo Radka Housera ze soboty navázala tradičním umístěním v TOP 10 Eva Adamczyková.


„Dnes jsem se cítila skvěle, věřila jsem si na finále, ale v semifinále jsem udělala chyby. Dnes se dost měnila rychlost, v semifinále se to celkově zpomalovalo, nedoskočila jsem klopku, a pak double a celou dobu se za mnou vyvážely, v cíli jsem pak měla menší rychlost než ony. Jsem trochu zklamaná, chtěla jsem to dnes vyhrát, bylo to reálné,” viděla prostor pro útok na bednu Adamczyková.

 

Připomínáme, že česká ostřílená závodnice vletěla do Světového poháru až po podzimním absolvování StarDance. Přesto dokázala hned první závod po návratu vyhrát, celkem čtyřikrát vystoupat na stupně vítězů a nejvyšší příčky atakovat také v celkovém hodnocení elitního seriálu.

 

„S tou přípravou, jakou jsem měla, tak to byla super sezona. Na každém závodě jsem měla pódium, jen Montafon a Kanada na bednu nevyšla. Celkově jsem s tou sezónou spokojena,“ uzavírala pozitivně.

 

„Ukončili jsme letošní sezónu a já už jsem dnes jen doufal v to, že závodníci zůstanou zdraví a nastoupí tak všichni do letní přípravy. S těmito výsledky, které se letos podařily, když na ně navážeme příští rok, kdy je mistrovství světa, potažmo za dva roky na olympiádě, musíme být spokojeni,“ okomentoval uplynulou sezónu Marek Jelínek, trenér českého týmu.Pomoc Ukrajině