Eva Adamczyková dojela v prvním Světovém poháru po MS čtvrtá

Eva Adamczyková dojela v prvním Světovém poháru po MS čtvrtá

5 min 30 s

Sierra Nevada hostí další podnik Světového poháru. Do sobotního závodu se z pre-heatů probojoval Radek Houser a Eva Adamczyková. Český snowboardcrossař bohužel hned v osmifinále upadl a závod pro něj skončil. To čerstvá mistryně světa postoupila až do velkého finále, kde skončila čtvrtá.


Trať byla i přes vyšší teploty na závody dobře připravená. Nejvíc dala závodníkům zabrat druhá klopenka, která . Doplatil na ni i Radek Houser, jenž v daném úseku upadl. „Krásné závody, počasí vyšlo, je velké teplo, ale v trati se dalo jezdit. Nebyla úplně zničená, jako občas na jaře bývá. Druhá zatáčka se nám ukázala osudnou, Radek v ní bohužel upadl po skvělém startu. Nevýhodu měl, že jel v první jízdě a nemohli jsme okouknout, jak se ta trať chová,“ mrzelo reprezentačního trenéra Marka Jelínka.

Nespokojený byl i sám Radek Houser, kterému zatáčka dělala problém i v tréninku. „Udělal jsem chybu ve druhé zatáčce, se kterou jsem se pral i při tréninku v minulých dnech, jelo to rychleji než jsem byl zvyklý. Byla to fatální chyba a stála mě postup. Zítra je další závod, věřím, že to zlepším a vrátím se do výsledků, se kterými jsem končil minulou sezónu,“ věří optimisticky Radek Houser, jenž skončil na 25. místě.

Eva Adamczyková si na nepříjemný úsek trati dávala pozor, jenže ve finále se nevyvarovala chyby, kterou soupeřky potrestaly. „Evka si před druhou klopkou podle pokynů brzdila, vycházelo to až do finálové jízdy, kdy k brzdě přidala ještě drift a dvě soupeřky ji podjely,“ popsal závěrečnou jízdu Jelínek.

Sama Češka je se závodem spokojená a vyhlíží zítřejší druhý závod: „Byl to dobrý závod, jezdilo se mi dobře. Ve vedru je to docela fyzicky náročný, je to vysoko. Ve druhé klopence jsem udělala chyby a pak jsem to neudržela v té poslední. Do zítřka by bylo dobré, abych zlepšila druhou a poslední klopku. Jsem spokojená, jen jsem udělala pár chyb, a to se neodpouští,“ prohlásila po dojezdu Adamczyková, která skončila čtvrtá. Finálovou jízdu vyhrála Charlotte Bankes před Chloe Treuspeuch a Lindesy Jacobellis.

„Obrovsky chválím starty Radka i Evy. Oba šli z nejhorších míst na startu zvládli tu startovní rovinku,“ prohlásil po prvním finálovým dni trenér Marek Jelínek, jenž je i rád, že se žádný z českých jezdců nezranil a zítra by ve finálovém závodě by rád viděl více než dva své svěřence.

 

Zítřejší finálové závody začínají v Sierra Nevadě od 12:00, kvalifikační pre-heaty by měly začít o dvě hodiny dříve.

 

Foto: FISPomoc Ukrajině