×
Ester Ledecká slaví malý křišťálový glóbus. V Secret Graden byla druhá

Ester Ledecká slaví malý křišťálový glóbus. V Secret Graden byla druhá

23.02.2019

Ester Ledecká si na snowboardu znovu dojela pro stupně vítězů. Na Světovém poháru v čínském středisku Secret Garden obsadila v paralelním obřím slalomu druhé místo, když ve finále nestačila na Němku Ramonu Hofmeisterovou. České závodnici stačilo dnešní stříbro k tomu, aby si s předstihem zajistila malý křišťálový glóbus za celkový triumf v disciplíně.

Stejně jako na podnicích Světového poháru v Jižní Koreji dokázala Ledecká také v Číně vyhrát kvalifikaci. Pro hlavní závod si vybrala červenou trať a v ní porazila v osmifinále Michellu Dekkerovou z Nizozemska, ve čtvrtfinále Milenu Bykovovou z Ruska a v semifinále také Aleksandru Krolovou z Polska.

Ve finále ovšem česká závodnice narazila. Její konkurentce v boji o zlatou medaili Ramoně Hofmeisterové daleko lépe vyšla první polovina trati a vypracovala si náskok. Ten sice Ledecká v druhé části postupně umazávala, ale dotáhnout Němku už se jí nepodařilo. Druhé místo jí však zaručilo zisk malého křišťálového glóbu. V čele průběžného hodnocení paralelního obřího slalomu je 1070,3 bodu před druhou Němkou Selinou Jörgovou, což je před posledním závodem této disciplíny v sezoně už nedostižný náskok.

„Úkol pro dnešní den splněn. V paralelním obřím slalomu jsem si pojistila křišťálový glóbus, takže mám velikou radost,“ uvedla Ledecká, která se navíc dostala také do vedení celkového pořadí paralelních disciplín. „I přesto, že jsem nejela všechny závody, držím pořád kontakt se špičkou,“ radovala se dvojnásobná olympijská vítězka.

V neděli Ledecká pojede v Secret Garden poprvé v sezoně také paralelní slalom. „Ve slalomu jsem nestartovala víc než rok. Budu testovat nové prkno, tak si na něj snad rychle zvyknu,“ vyhlížela.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři