Ester Ledecká podepsala reprezentační smlouvu. Po zranění by se měla představit ve dvou snowboardových Světových pohárech

Ester Ledecká podepsala reprezentační smlouvu. Po zranění by se měla představit ve dvou snowboardových Světových pohárech

3 min 22 s

Úsek snowboardingu Svazu lyžařů České republiky se s Ester Ledeckou dohodl na podmínkách reprezentační smlouvy, kterou obě strany stvrdily podpisem. Sedmadvacetiletá závodnice by se po zranění ještě tuto sezonu měla objevit znovu na závodní trati a absolvovat poslední dva podniky Světového poháru v paralelních snowboardových disciplínách.


„Jak už to v podobných případech bývá, jednání byla komplikovaná, což odpovídalo také časové náročnosti celého procesu. Pohled obou stran se v určitých momentech lišil a v průběhu doby vyvíjel. Jsme ale pochopitelně rádi, že se podařilo najít potřebný konsenzus, kdy jsou obě strany spokojené,“ uvedl Miroslav Schimmer, předseda úseku snowboardingu SLČR.

Reprezentační smlouva je uzavřena na celý nadcházející olympijský cyklus, tedy do roku 2026. „Rád bych poděkoval všem zainteresovaným, kteří se během celé doby na vyjednávání podíleli. Těším se, až Ester po zranění opět uvidíme na závodním kopci, a přeji jí ve zbývajících dvou závodech sezony mnoho zdaru,“ řekl Schimmer.

Ester Ledecká by po zranění a operacích klíční kosti měla stihnout poslední dva závody Světového poháru alpských snowboardistek. Ve slovinské Rogle se 15. března pojede paralelní obří slalom, o tři dny později je na programu finální zastávka elitního seriálu v paralelním slalomu v německém Berchtesgadenu.

I vzhledem k tomu, že na lyžích Ester Ledecká do konce vrcholné mezinárodní sezony závodit nebude, stále nedošlo k podpisu smlouvy s úsekem alpských disciplín, která má stejnou textaci jako smlouva na snowboarding, liší se pouze sportem.

Zdroj: ČOVPomoc Ukrajině