×
Ester Ledecká počtvrté za sebou slaví velký křišťálový glóbus

Ester Ledecká počtvrté za sebou slaví velký křišťálový glóbus

23.03.2019

Ester Ledecká počtvrté za sebou slaví celkový triumf ve Světovém poháru alpských snowboardistek. Křišťálový glóbus navíc vybojovala přesně v den svých čtyřiadvacátých narozenin. V posledním závodu sezony, kterým byl paralelní slalom v německém Winterbergu, jí k vítězství v celkovém hodnocení celého seriálu stačilo páté místo.

Před měsícem získala malý křišťálový glóbus za vítězství v paralelním obřím slalomu, teď do sbírky přidala i velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru alpských snowboardistek. Ten Ester Ledecká dokázala vybojovat už počtvrté za sebou, což se doposud žádné jiné závodnici v historii nepovedlo.

Na finále Světového poháru ve Winterbergu přijela Ledecká hájit vedení v průběžném hodnocení seriálu. A to se jí také povedlo. Dopoledne v německém středisku ovládla kvalifikaci a do vyřazovacích jízd postoupila z prvního místa. Ve vyrovnané osmifinálové bitvě zdolala Annamarii Dončovou z Ukrajiny, když cílem projela o dvě setiny sekundy rychleji. Naopak osmifinále znamenalo konečnou pro její konkurentky v boji o celkový triumf Sabine Schöffmannovou z Rakouska a Julii Zoggovou ze Švýcarska.

V následném čtvrtfinále už skončila také Ledecká, když rovněž o dvě setiny sekundy nestačila na pozdější vítězku posledního závodu sezony Patrizii Kummerovou ze Švýcarska. Díky vyhrané kvalifikaci ale česká závodnice obsadila páté místo a mohla slavit zisk velkého křišťálového glóbu. Před druhou Němkou Selinou Jörgovou, která skončila druhá také v závěrečném závodě, zvítězila v celkovém hodnocení Světového poháru o 280,3 bodu.

„Mám z toho strašnou radost. Vynechala jsem tři závody, ani jsem nepočítala s tím, že bych mohla o globus bojovat, ale nakonec se mi to povedlo. Musím strašně poděkovat celému týmu, protože odvedli fantastickou práci,“ uvedla Ledecká. Speciální poděkování poté mířilo k trenérovi a servismanovi Petr Kouřilo, jenž v jejím týmu po sezoně končí. „Děkuju mu za všechno, co pro mě udělal. Vždycky se mnou bude tak nějak stát na startu. Ať se bude dít, co se bude dít,“ dodala.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři