Ester Ledecká ovládla závod Světového poháru v Německu

Ester Ledecká ovládla závod Světového poháru v Německu

4 min 46 s

Ester Ledecké vyšel návrat po zranění náramně. Ve středu ve slovinské Rogle brala z paralelního obřího slalomu stříbro a dnes v paralelním slalomu už vystoupala na nejvyšší stupínek. V německém Berchtesgadenu nedala svým soupeřkám prakticky žádnou šanci. Kvalifikaci vyhrála s více než sekundovým náskokem a přemožitelku nenašla ani v hlavním závodě.


Od začátku dne to byl velmi dominantní výkon. V kvalifikaci česká snowboardistka zajela nejrychlejší čas, který byl o sekundu a 38 setin lepší než druhé závodnice Miki Tsubaki. A Češka létala po trati i ve finálových jízdách. V osmifinále z toho byl jednoznačný postup, když porazila Rakušanku Larissu Gasser rozdílem třídy. Ve čtvrtfinále z toho bylo nejtěsnější vítězství, když byla Ledecká v cíli jen o 19 setin rychleji než Julie Zogg.

V semifinále došlo na souboj ze středečního finále. Soupeřkou Češky byla Sabine Schoeffmann, která tentokrát královně snowboardingu radost nezkazila a Ester postoupila i ve svém druhém závodě v sezoně do velkého finále. V souboji o zlato se dvojnásobná olympijská vítězka střetla s vedoucí ženou SP v paralelním slalomu Ramonou Hofmeister. Ester Ledecká vedla po celou délku tratě a v cíli se mohla radovat z prvního vítězství po náročném zranění.

„Jsem velmi šťastná, že jsem zpátky. Užívám si závodit tady s ostatními jezdci, dostalo se mi od nich velmi vřelého přivítání. Závod byl skvělý, užila jsem si každé kolo a jsem moc ráda, že jsem zpátky, protože to byla dlouhá doba, ve kterém jsem se nudila,“ řekla v rozhovoru bezprostředně po skončení závodu Ester Ledecká.

Dalším českým závodníkům se nepodařilo přejít přes kvalifikaci. Zuzana Maděrová skončila na 21. místě, Kryštof Minárik na 39. pozici a Adam Počinek byl diskvalifikován.

Letošní ročník Světového poháru se uzavře zítra, kdy je na programu v Německu týmový závod. Ester Ledecká už do něj nenastoupí. Závod začíná ve 14:00.

 

Pořadí závodu SP v Berchtesgadenu:

1. Ester Ledecká (ČR)

2. Ramona Hofmerster (NĚM)

3. Cheyenne Loch (NĚM)

 

Celkové pořadí SP (PSL+PGS)

1. Julie Zogg (ŠVY) 595 b.

2. Ramona Hofmeister (NĚM) 584 b.

3. Sabine Schoeffmann (RAK) 549 b.

------------------------------------------------

18. Ester Ledecká 180 b.

19. Zuzana Maděrová 171 b.

43. Klára Šonková 10 b.

 

Foto: FIS

 Pomoc Ukrajině