×
Ester Ledecká je v obřím slalomu stoprocentní. Kralovala i v Rogle!

Ester Ledecká je v obřím slalomu stoprocentní. Kralovala i v Rogle!

20.01.2018

Neporazitelná! Ester Ledecká ani ve čtvrtém paralelním obřím slalomu sezony nenašla přemožitelku. Česká závodnice na podniku Světového poháru ve slovinské Rogle zvítězila a připsala si už čtvrtý triumf aktuálního ročníku.

Minulý týden jela Světový pohár alpských lyžařek, dnes už se opět postavila na snowboard. A přechod z jedné disciplíny na druhou jí nedělal sebemenší problém. Stejně jako na předchozích zastávkách prestižního seriálu také ve Slovinsku ovládla kvalifikaci i samotný závod.

Ve vyřazovacích jízdách si Ledecká postupně poradila s Ukrajinkou Annamarií Dančovou, Jekatěrinou Chatomčenkovou z Ruska i domácí Slovinkou Glorií Kotnikovou. Ve velkém finále pak narazila na Rakušanku Claudii Rieglerovou, která po chybě jízdu nedokončila.

Ester se tak měsíc před svým snowboardovým závodem na olympijských hrách mohla radovat už ze čtvrtého vítězství v seriálu Světového poháru v této sezoně, když navázala na triumfy z Carezzy, Cortiny a Lackenhofu. V olympijském obřím slalomu je v aktuálním ročníku stále neporažena, pro zlato si nedojela jen v neolympijském slalomu v Cortině, kde skončila devátá.

„Na dnešní závod jsem se strašně těšila, až jsem se trochu bála, že se těším až moc. Nakonec jsem si to opravdu užila, jen škoda, že byl závod posunutý na později a na trati už nebylo tolik sluníčka,“ popisovala Ledecká. „Myslím, že tam je spousta věcí a rezerv, které ještě můžu dohánět. Ale jsem samozřejmě hrozně ráda, že mi to takhle jezdilo. Musím poděkovat celému týmu, který zase fungoval fantasticky,“ dodala.

V Rogle se jí tradičně daří, vyhrála zde už třetí závod Světového poháru v řadě. „Věděla jsem o tom a mám radost, ale to mám z každého vítězství na jakémkoli kopci. Tady je to taková zvláštní sjezdovka, protože je hodně rovná a všichni tu jezdí vyrovnaně. Není tu pasáž, která by byla extrémně technicky složitá. Všechny holky díky tomu jezdí moc pěkně. I proto jsem ráda, že jsem vyhrála, protože finále tu bývají zajímavá,“ uvedla.  Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři