×
Dva dny po lyžích už na snowboardu. A hned Ester Ledecká bere stříbro!

Dva dny po lyžích už na snowboardu. A hned Ester Ledecká bere stříbro!

14.01.2020

Přechod z lyží na snowboard? Pro Ester Ledeckou žádný problém. Dva dny poté, co česká reprezentantka vybojovala skvělé šesté místo v alpské kombinaci Světového poháru lyžařek si odbyla premiéru v tomto ročníku mezi snowboardovou elitou. A v paralelním slalomu v rakouském Bad Gasteinu hned brala druhé místo.

Že je Ester Ledecké vlastně jedno, co má na nohách, když jede z kopce dolů, potvrdila už několikrát v minulosti. A přechod z lyží na snowboard jí nedělal sebemenší problémy ani tentokrát, byť měla na přeorientování se pouhý jediný den. V rakouském středisku hned v kvalifikaci potvrdila extratřídu a do hlavního závodu postoupila s nejrychlejším časem z prvního místa.

Suverénně Ledecká vstoupila také do vyřazovacích jízd. V osmifinále porazila Japonku Cubaki Mikiovou o 72 setin, ve čtvrtfinále si dojela pro postup znovu pohodlně, když její soupeřka Daniela Ulbingová z Rakouska spadla. O tom, že hned ve svém prvním snowboardovém závodě sezony pojede o vítězství, rozhodla semifinálovým triumfem nad Němkou Carolin Langenhorstovou.

Cesta závodem českou reprezentantku svedla do finále proti vedoucí závodnici seriálu Ramoně Hofmeisterové. Němka se hned po startu ujala vedení a vypracovala si drobný náskok. Ledecká musela jet za soupeřkou naplno, drobně chybovala a ztrátu už dohnat nedokázala. Cílem projela se ztrátou 63 setin sekundy. Při své premiéře v aktuální sezoně Světového poháru alpských snowboardistek tak brala stříbro.Oficiální partneři

Senheiser

Produkce soutěží

Partneři