Doba zlatá! Záveská opanovala slopestyle na MSJ!

Doba zlatá! Záveská opanovala slopestyle na MSJ!

2 min 13 s

Wow, tohle byla jízda! Freestyle snowboardistka Laura Záveská si v Livignu na mistrovství světa juniorů vyjela díky famózní jízdě ve slopestylu zlatou medaili! Se skóre 89.00 zanechala veškerou konkurenci daleko za sebou a nenechala nikoho na pochybách, že zlato poputuje do České republiky.


„Jsou to neuvěřitelné pocity, vůbec mi to nedochází, jsem ale extrémně šťastná,” hledala marně slova po svém triumfu Záveská.

 

Českou talentovanou závodnici měli na juniorském šampionátu doprovázet na snowboardu za české barvy i Vannesa Volopichová a Anna Tomanová, ty se ovšem vlivem zranění nakonec do mistrovství světa nezapojily. Český prapor v ženské kategorii ale naprosto famózně zastoupila právě Laura, která si po třetím místu v kvalifikaci vyskákala stupínek nejvyšší.

 

„Ve finále nám zrušili třetí kicker, musela jsem kompletně měnit svoji jízdu,” přibližovala okolnosti finále slopestylu.

 

Pro Záveskou v této sezóně navíc nejde o první prvenství. Ve slopestylu letos nenašla přemožitelku na juniorském podniku v Rakousku, dvakrát navíc byla také první v big airu v Evropském poháru ve Font Romeu a v Polsku.Pomoc Ukrajině