Desáté místo na závěr. Šárka Pančochová na posledním SP v Silvaplaně těsně nepostoupila do finále

Desáté místo na závěr. Šárka Pančochová na posledním SP v Silvaplaně těsně nepostoupila do finále

3 min 46 s

Šárka Pančochová uzavřela sezonu Světového poháru desátým místem. Česká freestyle snowboardistka na posledním podniku Světového poháru ve slopestylu ve švýcarském středisku Silvaplana v kvalifikaci obsadila desáté místo a postup do osmičlenného finále ji těsně unikl.


Ihned z domácího Světového poháru ve Špindlerově Mlýně zamířila Šárka Pančochová do Švýcarska, kde je přesně týden po Snowjamu na programu poslední závod elitního seriálu ve slopestylu. Na rozdíl od domácího závodu se jednatřicetileté české reprezentace těsně nepovedlo postoupit do finále.

V páteční kvalifikaci dobře zvládla první jízdu, za kterou od rozhodčích obdržela 64,20 bodu a před závěrečným druhým kolem figurovala na postupové osmé pozici. Druhou jízdu se ale Pančochové nepovedlo provést čistě a naopak jí v pořadí přeskočila Finka Eveliina Takaová a domácí závodnice Bianca Gislerová. Mezi nejlepší osmičku, která si to v neděli ve finále rozdá o poslední vítězství sezony, se tak Pančochová o 5,40 bodu nedostala a obsadila desáté místo.

V právě končící sezoně, kdy se mimo jiné jako jediná ze snowboardistů dokázala kvalifikovat na zimní olympijské hry v Pekingu ve všech třech freestylových disciplínách, zaznamenala česká snowboardová stálice nejlepší výsledek před vlastními fanoušky. Ve Špindlerově Mlýně obsadila minulý týden devátou příčku.

Mezi muži na startu závěrečného závodu ve Švýcarsku nechyběl Kristián Salač, který se po premiérovém postupu do finále Světového poháru ve Špindlerově Mlýně poprvé představil v elitním seriálu také za českými hranicemi. Dvacetiletý reprezentant, jenž na Snowjamu bral zatím životní dvanácté místo, se tentokrát mezi nejlepší šestnáctku neprobojoval a v kvalifikaci obsadil 38. místo. 

 Pomoc Ukrajině