Další zlato! Sára Strnadová je juniorskou mistryní světa

Další zlato! Sára Strnadová je juniorskou mistryní světa

6 min 5 s

Česká snowboardcrossařka slaví životní úspěch. Po čtvrtém místě v celkovém hodnocení Evropského poháru se Sára Strnadová stala v ruském Krasnojarsku juniorskou mistryní světa. „Kdyby mě v cíli tak nepálily nohy, tak bych ani nevěřila, že to není jenom sen,“ radovala se čerstvá šampionka.


Osmnáctiletá Češka ovládla v sibiřském středisku už kvalifikaci, a tak do vyřazovacích bojů nastupovala jako nejvýše nasazená. Suverénním způsobem prošla Strnadová až do velkého finále, kde svým soupeřkám znovu nedala šanci. Po startu se ještě přetahovala o první až třetí pozici. V polovině trati ale využila své pozice a dobře namazaného prkna, ujela do vedení a svým pronásledovatelkám se postupně vzdalovala.

„Povedl se mi skvělý výsledek, jsem z toho nadšená. Pořád tomu ještě nemůžu uvěřit. V cíli, když jsem dojela, tak jsem opravdu myslela, že se mi to jenom zdá. Kdyby mě tak nepálily nohy, tak bych ani nevěřila, že to není sen,“ popisovala s úsměvem. „Celkově to byl super závod, ze všech jízd jsem postupovala z prvního místa, což mi vždycky dodalo sebevědomí. Oproti Evropskému poháru, který jsem jezdila celou sezonu, jsem si dnešní závod fakt užila, protože jsem se dokázala uvolnit. Takže taktiku si ten závod užít budu volit odteď už pokaždé, protože pak společně s tím přichází i výsledky. Musím poděkovat trenérům a celému týmu, bez nich by se mi to určitě nepovedlo,“ dodala.

Strnadová zlatem korunovala úspěšnou sezonu, v níž si připsala dvoje stupně vítězů v Evropském poháru a celkově skončila na čtvrté příčce. „Sára se v létě vracela po zranění, začátek sezony byl lehce nervózní, chvilku trvalo, než opět získala jistotu na prkně, občas pro ni bylo náročné. O to víc si teď všichni ceníme toho, že to takhle zvládla,“ řekl trenér Petr Knapp. „Každým dalším závodem v sezoně se Sára zlepšovala, skončila čtvrtá v celkovém hodnocení Evropského poháru, už to byl velký úspěch. Přitom nebýt chybiček, mohlo to být ještě lepší. Jsem strašně rád, že zrovna tady jí to vyšlo dokonale. Celý den byla stoprocentně koncentrovaná, ponaučila se z předchozích chyb a dokonale to tady prodala,“ dodal.

Oslavy titulu mistryně světa musí Strnadová odložit, zítra jí totiž společně s reprezentačním parťákem Brunem Tatarkem čeká týmový závod. „V něm bychom chtěli taky uspět. A uvidíme, třeba to cinkne znovu,“ vyhlíží osmnáctiletá závodnice.

Česká republika na stále ještě probíhajícím mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu slaví už třetí zlatou medaili. O dvě se postaral freeskier Matěj Švancer ve slopestylu a Big Airu, třetí přidala právě Strnadová. Šampionát končí v sobotu a na programu má například ještě závody ve skicrossu nebo paralelních snowboardových disciplínách.