Další medaile! Jakub Hroneš na EYOFu vybojoval stříbro v Big Airu

Další medaile! Jakub Hroneš na EYOFu vybojoval stříbro v Big Airu

3 min 18 s

O další cenný kov na Evropském olympijském festivalu mládeže ve finském Vuokatti se postaral freestyle snowboardista Jakub Hroneš. Sedmnáctiletý reprezentant se zkušenosti z dospělého Světového poháru ve finále Big Airu dlouho vedl a nakonec skončil stříbrný.


Hroneš se do finského dějiště vydal opožděně přímo ze Špindlerova Mlýna, kde o víkendu před vlastními fanoušky poprvé v kariéře slavil postup do finále Světového poháru a nakonec obsadil patnáctou pozici. Aktuální formu potvrdil na Evropském olympijském festivalu mládeže hned v úterní kvalifikaci, kde byl ve svém heatu třetí a celkově postoupil z pátého místa.

Sedmnáctiletý český talent skvěle rozjel také finále, které se jelo na tři jízdy, z nich se počítaly dvě lepší. Hned za první pokus si Hroneš vysloužil 90,50 bodu a ujal se vedení. V druhém finálovém kole si za další povedený skok připsal 77,75 bodu a s přehledem průběžné první místo uhájil.

O vítězství ho připravil až ve třetí jízdě svým posledním pokusem do té doby druhý Chorvat Dante Brčič, jenž po známkách 85,25 a 77,25 dostal od rozhodčích 84,25. V konečném součtu dvou lepších jízd Hronešovi se 168,25 body chybělo pouhých 1,25 bodu ke zlatu. „Je to super! Dneska se mi jezdilo fakt dobře. Měli jsme to teď večer i krásně osvětlený,“ popisoval po závodě Hroneš.

Medailovou sbírku bude mít možnost ve Finsku ještě rozšířit v druhé své disciplíně – slopestylu. Už ve čtvrtek je na programu kvalifikace, o den později poté finálové jízdy.Pomoc Ukrajině