Čtvrtá medaile na MSJ! Snowboardcrossaři Strnadová s Tatarkem slaví bronz v týmech

Čtvrtá medaile na MSJ! Snowboardcrossaři Strnadová s Tatarkem slaví bronz v týmech

5 min 38 s

Česká republika může slavit čtvrtou medaili na mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku. Svůj druhý cenný kov vybojovala snowboardcrossařka Sára Strnadová, která společně s Brunem Tatarkem v závodě týmů obsadila třetí místo.


Osmnáctiletá Strnadová v úterý v sibiřském středisku ovládla individuální závod snowboardcrossařek a spolu s o rok mladším reprezentačním parťákem Tatarkem chtěla zaútočit na medaile také v týmovém závodu. A to se povedlo. České duo vyhrálo své jízdy ve čtvrtfinále i v semifinále. Ve finále poté obsadilo třetí místo.

„Zpočátku jsem končil kolem čtvrtého místa, ale snažil jsem se držet co nejblíže za klukama, a Sára to potom doháněla, za to jí moc děkuju. Ve finále se mi potom rozjížďku povedlo dojet na třetím místě, takže jsem rád, že jsem trochu více Sáře pomohl, a pak už to bylo jenom na ní. Máme z toho velkou radost, musím poděkovat celému realizačnímu týmu, rodině a všem, kteří nám drželi palce,“ popisoval Tatarko.

Rychlejší než česká dvojice byli jen domácí Rusové Valeriya Komnatnayová s Daniilem Donskikhem a francouzští sourozenci Margaux a Guillaume Herpinovi. „Máme radost, porazili jsme dobré týmy. Před námi skončili pouze domácí, kteří tady mají tu trať najetou, a sourozenci Herpinovi, kteří oba vyhráli ve svých kategoriích Evropský pohár,“ uvedla Strnadová. „Bruno se v rozjížďkách dokázal dobře držet těsně za klukama, takže já jsem vyrážela jen s drobnou ztrátou a až na finále se mi pak soupeřky podařilo předjet. Je to pro nás velký úspěch, díky patří všem v týmu – trenérům, servisákům, kteří skvěle připravili prkna, a také ostatním závodníkům, kteří za své dnešní výkony taky zaslouží pochvalu,“ dodala.

Velmi spokojený byl také reprezentační trenér Petr Knapp. „Třetí místo je super, Sára i Bruno jezdili výborně. Musím ocenit především Bruna, když vezmeme v potaz věk a to, že celý loňský rok studoval v Americe a na snowboardu moc nepobyl, tak tady jezdil až neuvěřitelně. Každou jízdou se zlepšoval,“ hodnotil Knapp. „Týmové závody jsou specifické atmosférou i tím, že jsou kratší. Závodníci v tom nejsou sami, když pokazí něco jeden, druhý to má šanci napravit. V tom je to úžasné. Jsem rád, že se to tahle povedlo a všichni jsme si to užili,“ dodal.

Kromě Sáry Strnadové a Bruna Tatarka se v závodě týmů představily ještě dvě české dvojice. Anna Halašová s Matějem Liznou skončili ve čtvrtfinále a celkově obsadili dvanáctou příčku, Karolína Dobrá s Matyášem Turinským nepostoupili z kvalifikaci umístili se sedmnáctí.