Cílem je vyjet si body na olympiádu, hlásí juniorka roku Laura Záveská

Cílem je vyjet si body na olympiádu, hlásí juniorka roku Laura Záveská

3 min 13 s

Teprve sedmnáctiletá freestyle snowboardistka Laura Záveská opanovala kategorii juniorka roku. V sezóně vyhrála tři závody Evropského poháru, největší úspěch přišel v italském Livignu, kde se konalo juniorské mistrovství světa. Česká reprezentantka vybojovala zlatou medaili ve slopestylu.


Lauro, moc gratuluji k ceně pro juniorku roku, jaké máš pocity?
Já jsem byla hodně nervózní, zejména když jsem šla na pódium, ale hrozně jsem si to užila. Jsou tady opravdu vtipní lidi a cítím se tu jako doma. Je to takové příjemné, vtipné a hodně jsem se pobavila.

Co doma uděláš s cenou? Kam si ji vystavíš, přemýšlela jsi o tom?
Ano, ty ceny vždycky dám trenérovi, on to má doma vystavené. Já mu vždycky dám všechny ceny, co mám, protože nám to dělá radost, zároveň je to něco, na čem se podílel i on.  Takže si myslím, že si to zaslouží stejně jako já.

Měla jsi úžasný závod na juniorském mistrovství světa, jak bys tu svou úžasnou jízdu zhodnotila?
Měla jsem z toho závodu hroznou radost, protože bylo špatné počasí a taky nám zrušili poslední skok v závodu, takže jsme musely jet místo tří jenom dva. Musela jsem totálně překopat svoji jízdu a dělat úplně něco jiného. Ta improvizace mi docela vyšla, takže jsem šťastná.

Jaké máš plány a cíle do budoucí sezóny?
V budoucí sezóně bych určitě chtěla odjet závody Světového poháru, abych si vyjela body na olympiádu. To je asi můj nejbližší cíl.Pomoc Ukrajině