×
Bronz! Eva Samková po triumfu na MS uspěla i ve Světovém poháru

Bronz! Eva Samková po triumfu na MS uspěla i ve Světovém poháru

09.02.2019

Eva Samková si dojela pro další stupně vítězů! Týden po vítězství na mistrovství světa se české snowboardcrossařce dařilo také na Světovém poháru v německém Feldbergu, kde vybojovala třetí místo. Druhá Češka na startu Vendula Hopjáková obsadila dvanáctou příčku.

Když po závodě Světového poháru ve Feldbergu při slavnostním ceremoniálu vystoupala na stupně vítězů, bylo to už podvaadvacáté v kariéře. Eva Samková týden po zisku titulu mistryně světa opět brala cenný kov. Tentokrát ten bronzový, když sice nejprve ovládla čtvrtfinále i semifinále, ale ve finále nestačila na vítěznou americkou legendu Lindsey Jacobellisovou a úřadující olympijskou vítězku z jihokorejského Pchjongčchangu Michelu Moioliovou z Itálie.  

„Dost foukalo, na startu to docela házelo, ale nakonec to bylo celkem v pohodě. Po první klopence jsem nedupala úplně tolik, ale zároveň nemám pocit, že bych udělala nějakou extra velkou chybu. Dobře jsem projela i klopky, které jsem dříve jezdila hůř,“ popisovala po závodě Samková. „Ve finiši jsem se nestihla úplně zavěsit, protože jsem byla blízko Moioliové, různě jsem přeskakovala a na víc než bronz to nevyšlo. Ale jsem spokojená, byl to pěkný závod,“ dodala.

Ve vyřazovacích jízdách se představila také druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková, která z páteční kvalifikace proklouzla dvanáctým místem. A po nepostupu ze čtvrtfinále také stejný výsledek brala i v celkovém hodnocení. „Bohužel mi to nešlo tak jako včera. Na startu jsem udělala chybu a holky mi ujely. Snažila jsem se je dojet, ale nepovedlo se,“ hodnotila Hopjáková. „Celkově mám ale z působení tady ve Feldbergu dobrý pocit, už se těším na další závod ve Španělsku,“ dodala.

Podnik Světového poháru v německém středisku pokračuje v neděli, kdy je na programu závod družstev.   

Foto: Czech SBX TeamGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři