Alpští snowboardisté slaví na EYOF zisk zlata a stříbra z paralelního obřího slalomu

Alpští snowboardisté slaví na EYOF zisk zlata a stříbra z paralelního obřího slalomu

3 min 22 s

Adéla Keclíková s Kryštofem Minárikem vyhráli na Evropském olympijském festivalu mládeže zlatou medaili v týmovém závodu paralelního obřího slalomu. Pro českou snowboardistku je to už druhá medaile z této disciplíny na evropské olympiádě mládeže. O den dříve si totiž dojela pro stříbro v individuálním závodě.


V pondělí soutěžili v paralelním obřím slalomu jednotlivci. Nejvíce se závod z českého pohledu povedl Adéle Keclíkové. Ta soutěží procházela skvěle. V kvalifikaci zajela druhý nejrychlejší čas a dostala se až do semifinále. V tom porazila Rakušanku Marii Gams a bylo jisté, že si odveze z evropské olympiády mládeže medaili. Nakonec z toho bylo stříbro, jelikož ve velkém finále dojela za Němkou Mathildou Scheid.

Druhá česká závodnice Sofie Biegelová nepostoupila z osmifinále. V chlapeckém závodě se umístil z Čechů lépe Kryštof Minárik, jenž se dostal až do čtvrtfinále. Ondřej Tulach skončil v osmifinále.

O den později se jel ve stejné disciplíně týmový závod, ve kterém měli Češi dva týmy. Čerstvá stříbrná medailistka závodila společně s Kryštofem Minárikem a druhou dvojici obstarali Sofie Biegelová a Ondřej Tulach. Úspěšnější byla prvně zmíněná dvojice. Ta totiž zvládla postoupit z osmifinále, když porazila italskou dvojici, následně vyhráli ve čtvrtfinále a semifinále nad oběma týmy z Něměcka. Poslední krok udělali čeští závodníci proti snowboardistům z Bulharska a mohli začít slavit! Získali totiž vůbec první zlatou medaili pro českou výpravu na letošním EYOF.

 

 

Foto: Olympijský tým

 Pomoc Ukrajině