Adamczyková ve druhém závodě v Gruzii skončila pátá, ovládla malé finále

Adamczyková ve druhém závodě v Gruzii skončila pátá, ovládla malé finále

3 min 49 s

Eva Adamczyková i s celou snowboardcrossovou sestavou naskočila v gruzínském Gudauri do druhého závodu ve dvou dnech. České závodníci velmi těsně unikl postup do velkého finále, v tom malém ale opět předvedla svou dominantní jízdu. Trojice českých mužů nepostoupila ze svých prvních rozjížděk.


Česká závodnice vletěla do druhého závodu ve dvou dnech suverénně, první rozjížďku i čtvrtfinále ovládla, smůlu si ovšem vybrala v klíčovém semifinále. Adamczyková dojela na třetím místě a poprvé v sezóně se musela začít smiřovat s umístěním mimo bednu.

 

„Pořád jsem se trápila se startem. V semifinále mi to nevyšlo tak ideálně jako minule. Dělala jsem si to těžší chybami, které jsem dělala, bylo to kousek od postupu, ale spravila jsem si chuť v malém finále. Tam se mi vůbec nejčistěji povedla startovní rovinka,“ přibližovala Adamczyková průběh nedělního závodu.

 

„Odjíždím s dobrým pocitem, jsem spokojená. Samozřejmě, kdyby to bylo velké finále nemůžu se zlobit, ale druhé a páté místo je úspěšný výjezd,“ shrnula uplynulý víkend česká závodnice.

 

Evka postupovala přes čtvrtfinále dále a bohužel dnes v prvních jízdách se jí ne zcela dařily starty a musela bojovat mezi děvčaty. Ve druhé jízdě došlo ke strkanici a dojela třetí. Chuť si spravila v malém finále, poprvé udělala zdařilý start, doskočila první skok a stylem start-cíl si pohlídala první místo,“ hodnotil trenér Marek Jelínek.

 

 Ve finálových jízdách se česká legie musela obejít bez mužských zástupců. „Nejblíž k postupu měl Radek Houser, který ještě v druhé polovině trati vedl, ale byl atakován soupeřem zezadu, ztratil rychlost a bohužel se nedokázal vrátit na postupovou pozici,“ shrnul Jelínek.Pomoc Ukrajině