Adamczyková po návratu vyhrála ve Svatém Mořici! Choura na životním 4. místě

Adamczyková po návratu vyhrála ve Svatém Mořici! Choura na životním 4. místě

5 min 25 s

Krásný den budiž páteční 26. leden pro český snowboardcross! Po výtečné kvalifikaci, ve které si účast v pátečním finále vyjeli všichni čtyři závodníci Eva Adamczyková, Radek Houser, Kryštof Choura i Honza Kubičík, ji ve finálových jízdách stvrdili výraznou českou stopou vítězka žen Adamczyková a po životním výkonu kariéry Choura, který skončil těsně pod bednou.


Eva Adamczyková se vrátila z tanečního parketu StarDance do prvního Světového poháru sezóny a nikoho nenechala na pochybách, kdo je nadále královnou světového snowboardcrossu.

 

„Dnes si to sedlo! Děkuji klukům a celému týmu. Jezdilo se mi hrozně dobře, mohla jsem šlapat na maximum jako normálně. Trénink v Montafonu mi hrozně bodnul a mohla jsem se rozjezdit a rozhýbat. Věřila jsem si i dnes, vše klaplo a cítila jsem se dobře. Lepší začátek ve Světáku jsem si nemohla přát. Těším se na zbytek sezóny, doufám, že to půjde podobným směrem,“ radovala se ze svého triumfu snowboardcrossová královna.

 

Choura přitom vstupoval do finále až z kvalifikačního 23. místa - a přesto se dokázal prokousat všemi nástrahami finálových jízd až do velkého finále. Choura předvedl exkluzivní závěr své jízdy zejména v semifinále, kde i přes průběžné pořadí mimo postupové pozice nakonec ukořistil účast v životním velkém finále do svých rukou.

 

„Dopadlo to neuvěřitelně, sám to ještě nepobírám a nechápu. Nemám moc slov, abych dokázal popsat, jak moc si to užívám. Je to největší úspěch. Servis udělal úžasnou práci, děkuji za to i jim, mají na tom velký podíl,“ hledal slova po životním výsledku Choura.

 

“Musím pogratulovat Evce za její první místo, a samozřejmě poděkovat trenérovi Markovi Jelínkovi, který mě dokázal připravit. Na konci ve finále jsem udělal chybu, ale je to i tak neuvěřitelné. Dalo mi to pocit, že mám na to soupeřit s nejlepšími jezdci na světě, a třeba i zvítězit,“ hodnotil svůj úspěch Choura.

 

Suverénní jízdy od začátku do samotného konce a zasloužený zisk zlaté medaile pro jedinečnou Evu Adamczykovou odšpuntoval famózně víkend českého snowboardingu i lyžování.

 

Radek Houser bohužel nenavázal na skvělé čtvrté místo z kvalifikace a ve společné rozjížďce s Kubičíkem skončil již na samém počátku finálových jízd, i tak se ale oba čeští závodníci podíleli na historickém počinu českého snowboardcrossu pod vedením trenéra Marka Jelínka.Pomoc Ukrajině