Adam Počinek se na úvod Světového poháru z kvalifikace neprobojoval

Adam Počinek se na úvod Světového poháru z kvalifikace neprobojoval

2 min 28 s

Úvodní podnik Světového poháru v alpském snowboardingu hostí o víkendu německý Winterberg. Na start kvalifikace v paralelním slalomu se jako jediný Čech postavil Adam Počinek, jenž však do nedělního hlavního závodu nepostoupil.


Počinek při svém pokusu zajel čas 40,34, což stačilo na 40. nejlepší čas. Do druhé jízdy už český jezdec nenastoupil a celkově se umístil na 47. místě. Kvalifikaci ovládl Rakušan Alexander Payer, jenž zajel v součtu o 21 setin rychlejší čas než Sango Lee z Jižní Koreji. První trojici uzavřel další Rakušan – Benjamin Karl.

„Není to ideální výsledek. Adam ví, že dokáže zajet rychlejší čas, ovšem je to teprve první závod,“ hodnotil výkon českého snowboardisty reprezentační trenér Evžen Mareš. „Podmínky v kvalifikaci byly parádní. Trať byla postavená skvěle. Škoda, že tady nestartovala Zuzana Maděrová, té by to sedělo do jejího jezdeckého stylu,“ posteskl si český trenér.

V Německu se zítra pokračuje hlavním závodem, jenž startuje od 10:00 a sledovat jej můžete na ČT Sport Plus. Světový pohár se pak přesune příští týden do Itálie, kde se pojede paralelní obří slalom ve čtvrtek v Carezze i v sobotu v Cortině. 

 

Foto: FISPomoc Ukrajině