Závod v Harrachově opanoval Konvalinka, mezi žáky triumfoval Kubalák

Závod v Harrachově opanoval Konvalinka, mezi žáky triumfoval Kubalák

5 min 39 s

První české závody zimní sezony jsou minulostí. Reprezentační kontrolní závod v Harrachově přivítal desítky sdruženářů, a to hned v několika kategoriích. Těmi nejobsazenějšími byla klání žáků a mužů s juniory, ve kterých triumfovali Jiří Kubalák a Jiří Konvalinka


Nejmladší kategorie harrachovského závodního dne byla ta pro žáky ve věku od 13 do 14 let. Mezi dívkami se v ní představily Julie Ošmerová, Nikola Rezlerová a Alžběta Hamáčková. Právě první zmíněná si na můstku K40 utvořila pohodlný náskok, když získala 89,9 bodu. Rezlerová byla s 57,9 body průběžně druhá, Hamáčková s 47,9 body třetí.

Ošmerová neponechala nic náhodě a dvoukilometrovou trať zakončila v čase 8:24. Se ztrátou 47 sekund projela cílem Rezlerová, jejíž náskok na třetí Hamáčkovou činil v konečném pořadí osm vteřin.

Devět účastníků měl závod stejně starých chlapců. Ve skokanské části se nejvíce zadařilo Martinu Balatkovi, jemuž 105,1 bodu přiřklo vedoucí pozici. Průběžné stupně vítězů dále drželi Ondřej Sova a Pavel Balaš, jimž se podařilo vyskákat shodně 101,4 bodu.

Nicméně běžecká část pořádně konečným umístěním zamávala. Jiří Kubalák startoval na tříkilometrové trati až jako pátý v pořadí, přesto díky svému fantastickému běhu vyšplhal až na nejvyšší příčku. Tu sebral Balatkovi, který o vteřinu přesprintoval třetího Šimona Kabeláče a se ztrátou devatenácti vteřin na vedoucího závodníka zaujal druhou příčku.

Kategorie dorostenců žádné drama nenabídla. Ve trojčlenném startovním poli zvítězil s naprostým přehledem Jáchym Hrdina, jemuž 105,9 bodu po skokanské části na můstku K70 garantovalo pohodlnou rezervu. Tu na pěti kilometrech zužitkoval znamenitě, když si utvořil náskok dvou minut a čtrnácti vteřin na druhého Josefa Buchara. Se ztrátou čtyř minut a osmnácti vteřin do cíle dorazil Dominik Lukeš.

Taktéž v závodě juniorek se překvapení nekonalo. Jolana Hradilová obdržela za svůj pokus 85 bodů, Karolína Horká pak 52,2 bodu. První zmíněná závodnice projela tratí v čase 19:05 a své soupeřce nadělila více než pět minut.

Na můstku K90 společně závodili muži s juniory. Fantasticky si vedl Jiří Konvalinka, jemuž se 134,5 bodu ve skokanské části nedokázal nikdo konkurovat. Průběžně druhé místo náleželo Lukáši Daňkovi (115,5 b) a třetí Lukáši Doležalovi (113,5 b).

Na 7,5 kilometrech si Konvalinka vítězství pohlídal. Ze čtvrté příčky se na druhou dotáhl Jan Vytrval, jenž na vítěze ztratil 21 sekund. V cíli přesprintoval o vteřinu Lukáše Daňka, přičemž zbytek startovního pole závod dokončil až o více než minutu později.

TOP 6 závodu mužů a juniorů:

1. Jiří Konvalinka 22:10
2. Jan Vytrval +0:21
3. Lukáš Daněk +0:22
4. Lukáš Doležal +1:42
5. Matěj Fadrhons
6. Jan Šimek +2:48

Kompletní výsledky najdete na tomto odkaze

kPomoc Ukrajině