Čeští sdruženáři mají skokanského trenéra z Polska – Robert Mateja porážel i legendárního Malysze

05.05.2020

Realizační tým českých reprezentantů v severské kombinaci získal posilu ze zahraničí. Novým koučem, zodpovědným za skokanskou část, se stal Robert Mateja (na snímku), jenž dosud působil jako asistent u polských sdruženářů. Kromě hlavního trenéra Marka Šablatury zůstal u elitního výběru jako další asistent také Vladimír Šmíd.

Tomáš Portyk už popáté za sebou zvítězil v anketě O nejlepšího sdruženáře České republiky

14.04.2020

Dvanáctý ročník ankety O nejlepšího závodníka a trenéra České republiky v severské kombinaci ovládl v hlavní kategorii popáté za sebou Tomáš Portyk (na snímku). Čtyřiadvacetiletý odchovanec LSK Lomnice nad Popelkou, který aktuálně hájí barvy Dukly Liberec, zvítězil s výrazným náskokem před oddílovými kolegy – druhým Ondřejem Pažoutem a třetím Janem Vytrvalem. Mezi juniorskými sdruženáři byl hodnocený nejvýše Jan Šimek, kategorii žen ovládla Tereza Koldovská a pozici nejúspěšnějšího trenéra obsadil reprezentační kouč Marek Šablatura.

Štafetová tečka za juniorským světovým šampionátem – české družstvo desáté

08.03.2020

Poslední sdruženářskou soutěží na mistrovství světa juniorů v Oberwiesenthalu byl v neděli 8. března závod chlapeckých družstev HS105/4 x 5 km. V konkurenci třinácti týmů obsadilo velice mladé české kvarteto Matěj Čejchan (18 let), Jiří Konvalinka (15), Petr Šablatura (18 –na snímku) a Jan Šimek (16) desátou příčku, když porazili štafety Ukrajiny, Ruska a USA. Zlatou medaili získali mladí Rakušané.

Světový pohár v severské kombinaci: Na Holmenkollenu vyšlo české trio naprázdno

07.03.2020

Tradiční oslavu lyžařského svátku na Holmenkollenu v Oslu narušil v sobotu 7. března také sdruženářům nečekaný soupeř – koronavirus. Obava z tohoto onemocnění přinutila pořadatele, aby do hlediště nepustili žádné diváky, a tak účastníky závodu Světového poháru HS134/10 km čekala poněkud posmutnělá atmosféra. Ta jako by se podepsala i na vystoupení českých reprezentantů Tomáše Portyka, Jana Vytrvala (na snímku) i Ondřeje Pažouta, kteří tentokrát vyšli bodově naprázdno. Na vítěznou sérii po výpadku předcházející víkend opět navázal jasný lídr celkové klasifikace – Nor Jarl Riiber.

Na MS juniorů v premiéře smíšených sdruženářských štafet Češi devátí

07.03.2020

Vůbec poprvé v historii juniorských světových šampionátů v severské kombinaci byla na programu smíšená štafeta chlapců a dívek. V pátek 6. března se na start této premiéry v Oberwiesenthalu postavilo jedenáct týmů. Česká čtveřice nastoupila ve složení Jolana Hradilová, Tereza Koldovská (na snímku), Petr Šablatura, Jan Šimek a obsadila devátou příčku. Zlato získali Norové.

Na MS juniorů ve sdruženářské premiéře Jan Šimek třináctý

04.03.2020

Na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování v Oberwiesenthalu vstoupili do soutěží ve středu 4. března také mladí sdruženáři. V úvodním individuálním závodě chlapců HS105/10 km podal solidní výkon český reprezentant Jan Šimek, který skončil třináctý. Dlouho bojoval na hranici elitní desítky, ale v závěru mu přece jen došly síly. Stupně vítězů ovládli pravidelní účastníci seniorského Světového poháru v čele se suverénním vítězem, Norem Jensem Oftebro (na snímku). Nejlepšího umístění v soutěži dívek v závodě HS105/5 km dosáhla na 20. pozici Tereza Koldovská.

Celkové vítězství mezi kluby v HOP Cupu získali chlapci a dívky z JKL Desná

03.03.2020

Velkou slávu si na závěr této zimní sezony užili mladí sdruženáři a sdruženářky startující v žákovských kategoriích 9 až 14 let. V restauraci Za Pecí v Harrachově se totiž v sobotu 29. února slavnostně vyhlašovaly výsledky Českého poháru HOP Cupu 2019-2020. Pořadí nejlepších jednotlivců i klubů vždy určil součet získaných bodů ze všech čtyř uskutečněných závodů.

V Harrachově se rozdělovaly mladé sdruženářské tituly

03.03.2020

O víkendu 29. února – 1. března se v Harrachově představilo české sdruženářské mládí. Provizorní provoz můstků K18, K40 a K70 umožnil konání mistrovství republiky v kategoriích žactva, dorostu i juniorů. V akci se představilo více než osmdesát chlapců a dívek ve věku od devíti do devatenácti let, zahraniční účast obstaralo několik zástupců ze Slovenska a Německa.

V Lahti sfoukl vítr z můstku Riibera i dva Čechy – bodoval opět jen Tomáš Portyk

01.03.2020

Ani při dvou víkendových startech Světového poháru v severské kombinaci 29. února a 1. března v Lahti nedokázali čeští reprezentanti prolomit trápení v podobě skokanských výsledků. Trojlístek Ondřej Pažout, Tomáš Portyk (na snímku), Jan Vytrval zaskákal poměrně slušně ještě v pátečním tréninku (118,5 m – 116 m – 118 m), ale sotva přišly na řadu provizorní kolo a především obě „ostrá“ závodní vystoupení, chyběly především metry, ačkoliv v neděli to bylo hodně přičiněním nevyzpytatelného větru. Na ten mimochodem doplatil také dosavadní suverén sdruženářské soutěže Jarl Riiber a stálo ho to nejen vítězství, ale i stupně vítězů. Z prvenství se tak konečně radovat i někdo jiný – tentokrát Japonec Akito Watabe. V sobotním týmovém sprintu skončili Portyk s Vytrvalem desátí, v nedělním individuálním závodu obsadil Portyk jako jediný z české party bodované 24. místo.

Na Alpen Cupu ve Villachu se mladá generace českých sdruženářů neztratila

26.02.2020

O víkendu 22. a 23. února byla v akci také nastupující generace českých sdruženářů a sdruženářek. V rakouském středisku Villach se konaly prestižní mládežnické závody Alpen Cup pro závodníky do osmnácti let. Ve dvou dnech se uskutečnily čtyři individuální a dva štafetové závody. Několik českých reprezentantů dosáhlo slibných výkonů a štafeta starších mladíků se dokonce probojovala na stupně vítězů.