×
Severská kombinace
Ondřej Pažout získal premiérový titul mistra republiky v letní severské kombinaci

05.10.2019

Ondřej Pažout z Dukly Liberec získal premiérový titul mistra České republiky v letní severské kombinaci. Šampionát se uskutečnil v sobotu 5. října v areálech v Lomnici nad Popelkou a v Jilemnici. V souboji dvou juniorských mistrů světa porazil vítěz obhájce loňského prvenství a odchovance domácího klubu Tomáše Portyka. S půlminutovým náskokem se ujal vedení po skokanské části na můstku K70 a svou vedoucí příčku udržel i v běhu na kolečkových lyžích na pětikilometrové trati. Celkově skončily závody triumfem reprezentantů, členů Dukly Liberec (na snímku všichni tři medailisté).

V Lomnici se uskuteční letní sdruženářský šampionát – titul obhajuje „domácí“ Tomáš Portyk

03.10.2019

V sobotu 5. října čeká domácí sdruženářskou špičku zajímavá prověrka před blížící se hlavní sezonou. V areálu v Popelkách se uskuteční mistrovství České republiky v letní severské kombinaci. Na startu se představí kompletní elita, navíc o tituly zde budou bojovat také ženy, junioři, dorostenci a žáci. K hlavním favoritům patří závodníci Dukly Liberec.

Martin Zeman: Věřím, že dokážeme navázat na předcházející úspěšnou juniorskou generaci

19.09.2019

Poslední výsledek zaregistrovaný u jména Martin Zeman (na snímku) zní: 11. března 2018, Kontinentální pohár Nižnij Tagil, 29. místo. Tímto závodem současně skončila aktivní kariéra tohoto sdruženáře Dukly Liberec a člena českého reprezentačního týmu. Svůj sport však neopustil – naopak. Po skončení uplynulé zimní sezony se Martin Zeman stal trenérem českého juniorského družstva v severské kombinaci. V pouhých šestadvaceti letech přijal výzvu vychovat nástupce hvězdné generace Portyka, Pažouta, Vytrvala a Daňka.

Skvělá tečka za Letní Grand Prix sdruženářů v Planici – Jan Vytrval v elitní desítce!

08.09.2019

To nejlepší na konec! V závěrečném dějství Letní Grand Prix v severské kombinaci, které se uskutečnilo v neděli 8. září v Planici, vygradovala forma českých reprezentantů. V individuálním závodě HS138/10 km stihl v cíli Jan Vytrval (na snímku) vytoužené umístění v nejlepší desítce, zatímco do té druhé se opět vešel sedmnáctý Ondřej Pažout. Co však bylo neméně důležité, že se konečně skokansky chytil Tomáš Portyk, což se poté odrazilo v jeho běhu a celkové patnácté příčce. Lukáš Daněk skončil těsně za bodovanými pozicemi dvaatřicátý.

Letní Grand Prix: Ondřej Pažout a Jan Vytrval stále při chuti – elitní desítka byla na dosah

07.09.2019

Ondřej Pažout a Jan Vytrval (oba na snímku) jsou na Letní Grand Prix v severské kombinaci při chuti. Svěřenci trenéra Marka Šablatury vynechali středeční intermezzo v Tschaggunsu-Partenenu a místo toho absolvovali přípravu a klidný přesun do Planice. A zde v dalším pokračování série opět zazářili – Pažout, který až do samotného závěru atakoval elitní desítku, obsadil 12. příčku, a Vytrval skončil jen o jeden stupínek za ním. Tomáš Portyk, jemuž se stále nedaří skokansky, vydřel alespoň bod za 30. místo a pouhé čtyři vteřiny k bodovému zápisu scházely i Lukáši Daňkovi na 32. pozici. V individuálním závodu na HS138/10 km startovalo 58 sdruženářů a do hry zde vstoupili i další aktéři světové špičky včetně vítěze Jarla Riibera z Norska.

Páté dějství Letní Grand Prix sdruženářů bez Čechů – vyhrál Němec Riessle

05.09.2019

Letní Grand Prix v severské kombinaci pokračovala ve středu 4. září pátým závodem. Do rakouského Tschaggunsu-Partenenu ležícího na hranicích se Švýcarskem však nezamířili čeští reprezentanti, kteří dali před zdlouhavým cestováním přednost přípravě a klidnému přesunu na závěr seriálu do slovinské Planice. Podobné rozhodnutí zvolili také sdruženáři Japonska, Finska, Polska, Slovinska a Číny. Okleštěné startovné pole tak čítalo pouze 32 účastníků. V individuálním závodě HS108/10 km zvítězil Němec Fabian Riessle, jenž zde tak navázal na svůj triumf před dvěma lety.

Českým sdruženářům se na Letní Grand Prix daří – v hlavní roli Ondřej Pažout a Jan Vytrval

01.09.2019

Dosavadní zprávy o výkonech českých reprezentantů na Letní Grand Prix v severské kombinaci zatím působí jako léčivý balzám na bolavou duši. Po nepřesvědčivých výkonech v minulé zimní sezoně jsou nepochybně velkým povzbuzením do další přípravy a důkazem správnosti nově nastoupené cesty. Tři umístění ve druhé desítce v obou individuálních závodech v Oberhofu 31. srpna a 1. září – Ondřej Pažout (na snímku) dvakrát, Jan Vytrval jednou – a včetně Tomáše Portyka celkově všech šest bodovaných umístění představují nečekanou, ale velice solidní bilanci. Tím spíše, že výborné výkony podávají především mladíci Ondřej Pažout a Jan Vytrval. Naopak Tomáš Portyk zatím čeká hlavně na své skokanské probuzení.

Letní Grand Prix v Klingenthalu: Rázný vstup Jana Vytrvala

28.08.2019

Do druhého dějství Letní Grand Prix v severské kombinaci v Klingenthalu ve středu 28. srpna už zasáhla kompletní česká elita. Na programu zde byl podvečerní závod s masovým startem HS140/10 km, který obrací pořadí obou disciplín a začíná běžeckou částí. Ze svěřenců Marka Šablatury si nejlépe vedl Jan Vytrval (na snímku), který obsadil výbornou 17. příčku. Ondřej Pažout s Tomáš Portykem se vešli v celkovém pořadí na pozice ve třetí desítce.

Smolná premiéra Letní Grand Prix 2019 – Tomáš Portyk přijel, skočil a byl diskvalifikován

25.08.2019

Vstup do letošního ročníku Letní Grand Prix v severské kombinaci se Tomáši Portykovi, nejlepšímu českému sdruženáři posledních let, příliš nepovedl. Ostatní svěřenci trenéra Marka Šablatury úvodní individuálního závod 25. srpna v Oberwiesenthalu vynechali, Portyk však o účast naopak projevil zájem. Jenže na startu se nakonec vůbec neobjevil! Podobný osud postihl také mladíka Davida Zemka, a tak české barvy mezi světovou elitou hájili pouze junioři Petr Šablatura (na snímku) a Lukáš Kohlberger.

Sdruženář Ondřej Pažout: Letos chci hlavně bodovat ve Světovém poháru

21.08.2019

Juniorský mistr světa v severské kombinaci Ondřej Pažout se před loňskou sezónou potýkal se zdravotními problémy a výsledky následně nebyly podle jeho představ. Nyní je ale Pažout už zcela fit a vyhlíží sezónu novou, kde by měl dýchat na záda sdruženářské jedničce Tomáši Portykovi. „Uvidíme, jak to všechno půjde,“ říká v rozhovoru jedenadvacetiletý závodník.

Startuje letní sdruženářská Grand Prix – do Oberwiesenthalu míří z reprezentantů jen Tomáš Portyk

20.08.2019

O víkendu 24. a 25. srpna odstartuje v Oberwiesenthalu Letní Grand Prix, vrcholná mezinárodní soutěž letní sezony v severské kombinaci. V seriálu tradičně nebudou chybět ani čeští závodníci, ale premiéry se z elitních sdruženářů zúčastní pouze Tomáš Portyk (na snímku), jehož doprovodí loňský junior David Zemek a mladíci Petr Šablatura s Lukášem Kohlbergerem. Ostatní reprezentanti – Lukáš Daněk, Ondřej Pažout a Jan Vytrval – se představí až při následující akci 28. srpna v Klingenthalu.

Sdruženáři mají za sebou vydařenou přípravu – bez zranění, se spoustou skoků i váhovým úbytkem

18.08.2019

Minulá zimní sezona byla z pohledu české reprezentace v severské kombinaci hodně nepovedená. Nedařilo se jim ve Světovém poháru ani na mistrovství světa. Talentovaní junioři, kteří sbírali tituly a medaile z vrcholných soutěží své kategorie, se mezi seniory propadali výsledkovými listinami. Už ve skokanské části byly jejich ztráty tak vysoké, že neměli naději na dobré umístění. V letošní letní přípravě se proto hodně věcí změnilo. Pro české sdruženáře by se měla stát odrazovým můstkem k mnohem vyšším příčkám. A jak ji viděl reprezentační trenér Marek Šablatura (na snímku s Ondřejem Pažoutem)?