Závěr SP ve Val di Fiemme: Miroslav Dvořák na 14. místě

4 min 14 s

Sdruženáři se loučili s víkendovým Světovým pohárem ve Val di Fiemme nedělním individuálním závodem na velkém můstku a během na 10 km. Třetí vítězství v kariéře zaznamenal Nor Magnus Krog (na snímku). Český reprezentant Miroslav Dvořák skončil na velice dobrém 14. místě, Petr Kutal skončil 39.

Ve skoku na můstku HS134 opět dominoval čtyřnásobný vítěz Světového poháru Eric Frenzel. Německý závodník doplachtil na 120,5 m a vedl před svým krajanem Tobiasem Simonem, který zdolal 119 m o 24 vteřin. Solidní výchozí pozice drželi Norové – třetí Havaard Klemetsen se 114,5 m (+47 s) a pátý Magnus Krog se 113,5 (+1:04 min.). A vzhledem k oživnutí norských sdruženářů na konci sezony nebyl bez šancí ani 15. Jörgen Grabaak se 108 m (+1:14 min.)

Miroslavu Dvořákovi se z nižšího nájezdu vedlo lépe než v sobotním klání a obsadil průběžnou 12. příčku za skok 108,5 m a se ztrátou 1:31 min. Petr Kutal přistál na 97 m, což stačilo na 39. místo (+3:13 min.).

V běhu podle očekávání opět diktovali tempo především Norové, kteří si v konci sezony uchovali nejvíc sil. Tempu podlehl mladý Němec Simon, jenž ve druhém okruhu vzdal. Po šesti kilometrech Krog polapil Frenzela a na špici mu nezadržitelně unikal. Zezadu se navíc blížil stíhač Grabaak, který také lídra Světového poháru předstihl. Na Frenzela nakonec nezbyl ani bronzový stupínek, neboť se před něj dostal ještě krajan Fabian Riessle.

Dvořák se většinu závodu držel za zády výborného norského běžce Mikka Koksliena – v průběhu sice klesl i na 16. pozici, ale v závěru si své postavení vylepšil. Kutal obsadil 35. příčku.

17. závod, Val di Fiemme – Gundersen, HS134/10 km: 1. Krog 31:33,5, 2. Graabak (oba Nor.) +5,8, 3. Riessle +18,4, 4. Frenzel (oba Něm.) +28,1, 5. Klapfer (Rak.) +30,9, 6. Schmid (Nor.) +34,4, 7. Nagai (Jap.) +4,9, 8. Orter +49,6, 9. Denifl +58,7, 10. Fritz (všichni Rak.) +1:07,9 min,…14. Dvořák -1:28,0, 35. Kutal (oba Česko) -5:39,9.

Průběžné pořadí Světového poháru: 1. Frenzel 1257 b., 2. A. Watabe (Jap.) 984, 3. Riessle 934, 4. Graabak 763, 5. Krog 642, 6. Rydzek (Něm.) 605, 7. Gruber (Rak.) 553, 8. Klapfer 491, 9. Schmid  470, 10. Herola (Fin.) 415, ... 25. Portyk 123, 32. Dvořák 80 – bodovalo 57 závodníků.