Vytrvalovi sobotní závod v Seefeldu na body nevyšel

Vytrvalovi sobotní závod v Seefeldu na body nevyšel

2 min 51 s

Druhý ze tří závodů FIS Nordic Combined Triple v rakouském Seefeldu nezastihl Jana Vytrvala v ideálním rozpoložení. V sobotu se umístil až na 47. místě se ztrátou takřka šest minut na vítěze.


Český reprezentant v pátečním závodě obsadil 38. místo a získal alespoň jeden bod do hodnocení Světového poháru. V sobotním závodě gundersenovou metodou se skokem na středním můstku a desetikilometrovou běžeckou částí na to ovšem nedokázal navázat.

Po skoku figuroval Vytrval na 40. místě. Skákal v silném větru do zad a předvedl 91,5 metru. Za povětrnostní podmínky připisoval hned 14,5 bodu, díky čemuž ztrácel na čelo závodu dvě minuty a 40 sekund, tedy dokonce méně než v pátek.

V běžecké části se Vytrval dlouho pohyboval kolem 40. místa a dařilo se mu stahovat ztrátu na sdruženáře před sebou. Už v předposledním okruhu se ale jeho ztráta začala navyšovat a postupně se propadl pořadím až na 47. pozici se ztrátou 5:51,3 na Jarla Magnuse Riibera, který si připsal další prvenství v této sezoně.

V neděli je na programu v Seefeldu závěrečný závod. Po skoku na středním můstku bude tentokrát následovat běh na 12,5 kilometru.

Výsledky sobotního závodu
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 25:19,2
2. Joergen Graabak (NOR) +22,7
3. Jens Luraas Oftebro (NOR) +23,4
4. Eero Hirvonen (FIN) +28,8
5. Johannes Lamparter (AUT) +33,8
6. Stefan Rettenegger (AUT) +38,2
---
47. Jan Vytrval (CZE) +5:51,3

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině