Vytrval využil kvalitního skoku a v Klingenthalu vybojoval umístění v Top 10!

4 min 35 s

Kontinentální pohár severské kombinace v německém Klingenthalu pokračoval v sobotu dalšími závody, tentokrát gundersenovou metodou. Parádním osmým místem se blýskl v mužském závodě Jan Vytrval, který využil povedeného skoku a v běžecké části se dotáhl dokonce poblíž vedoucí skupiny.

Skokanskou část mužského závodu v Klingenthalu na středním můstku vyhrál Jiří Konvalinka, který skočil 87 metrů a vypracoval si před desetikilometrovou běžeckou částí náskok 29 sekund na Němce Richarda Stenzela. Nejlepším českým sdruženářem v závodě však nakonec nebyl, jelikož se v bílé stopě nakonec propadl na 17. místo, což ale rozhodně skvělé umístění pro mladého a talentovaného českého závodníka.

Nejlepším českým sdruženářem v závodě se stal nakonec Jan Vytrval, který s ohledem na průběh celé sezony předvedl skutečně výborný skok. Vytrvalovi se povedlo s podporou spodního větru skočit 83 metrů a vybojovat průběžné 14. místo se ztrátou 62 sekund na vedoucího Konvalinku.

Na desetikilometrové běžecké trati se Vytrvalovi rychle dařilo spolu s dalšími sdruženáři stahovat nabranou ztrátu ze skoku a začal se tlačit do elitní desítky. V samém závěru mu přitom nescházelo mnoho, aby se zapojil dokonce do boje o stupně vítězů.

Český reprezentant nakonec skončil osmý se ztrátou pouhých 10 sekund na Fabiana Riessleho, jenž celý závod vyhrál. V cílovém sprintu Vytrval ještě bojoval o konečnou sedmou pozici, ale s Finem Jessem Paeaekkoenenem prohrál o dvě desetiny sekundy. V rámci běžecké části zaznamenal český reprezentant devátý nejrychlejší čas.

Konečné 37. místo obsadil v mužském závodě Lukáš Doležal a na 44. pozici skončil Jan John.

Ženský závod nakonec nedokončila Tereza Koldovská. Po skokanské části figurovala na 25. místě se ztrátou 2:54 na vedoucí Jenny Nowakovou. Na pětikilometrovou běžeckou trať se však už nevypravila. Němka Nowaková nakonec uhájila v běhu své první místo po skoku.

V neděli se budou v Klingenthalu pořádat závěrečné závody gundersenovou metodou.