Vytrval v Ramsau vybojoval další body do hodnocení Světového poháru

4 min 42 s

Sobotní program Světového poháru sdruženářů v rakouském Ramsau nabídl závody v compactech mužů i žen. V mužském závodě se Jan Vytrval v běžecké části dokázal posunout na 34. místo. Mezi ženami Tereza Koldovská obsadila 27. příčku.

Skokanská část mužského compactu nedopadla pro české sdruženáře na středním můstku zrovna dobře. Ondřej Pažout s mírnou podporou větru skočil 89 metrů a obsadil 36. místo, Jan Vytrval pak v zaďáku předvedl 84,5 metru, což mu vyneslo 43. pozici. Jelikož se závodilo v compactu, oba Češi měli před běžeckou částí stejnou ztrátu ve výši minuty a půl na průběžně prvního Thomase Retteneggera.

Běžecká část v Ramsau tentokrát měřila 7,5 kilometru a kratší trať paradoxně neprospěla tolik právě Vytrvalovi, jenž patří k nadprůměrným běžcům mezi sdruženáři a potřeboval spíš o něco delší závod. Byť se pořadím posouval a snažil se znovu atakovat elitní třicítku, tentokrát z toho bylo 34. místo. Od třicátého Davida Macha jej dělilo pouhých šest a půl sekundy. Byly to ale další body do hodnocení Světového poháru, kterých Vytrval prozatím posbíral 29 a patří mu 43. pozice.

Ondřej Pažout rovněž absolvoval běžeckou část a zkusil usilovat o body do hodnocení SP, na trati se mu ale nedařilo. Pořadím se propadl až na 49. místo se ztrátou téměř tří minut na Johannese Lampartera, který sobotní závod vyhrál.

V ženském compactu zahájila Tereza Koldovská skokem dlouhým 62 metrů a usadila se na poslední 28. pozici. Do běžecké části vybíhala společně s Rakušankou Laurou Pletzovou se ztrátou 1:15 na vedoucí Gydu Westvold Hansenovou.

V běžecké části se sice Koldovské nepovedlo Pletzové udržet, ale na pětikilometrové trati přeci jen zaznamenala zlepšení, když za svými zády zanechala Rakušanku Claru Mentilovou a obsadila 27. místo. Pro vítězství si tentokrát doběhla Ida Marie Hagenová z Norska, která v těsném doběhu porazila Hansenovou o tři sekundy.

4. Haruka Kasaiová (JPN) +56,6
5. Minja Korhonenová (FIN) +57,1