Vytrval v pátečním seefeldském závodě skončil ve čtvrté desítce

4 min 3 s

Sdruženářský Triple na Světovém poháru v rakouském Seefeldu otevřel páteční závod se skokem na středním můstku a během na sedmapůlkilometrové trati. Česká jednička Jan Vytrval obsadil konečné 38. místo, které vybojoval už ve skokanské části. Ondřej Pažout skončil na 54. místě.

Úvodní závod FIS Nordic Combined Triple v Seefeldu absolvovalo celkem 57 sdruženářů. Třídenní soutěžní program odstartoval v pátek v pravé poledne na tamním středním můstku, na němž se českým závodníkům příliš nevydařilo provizorní kolo. První ostrý skok přinesl přinejmenším u Jana Vytrvala určité zlepšení.

Pětadvacetiletý Vytrval dokázal využít dobrých povětrnostních podmínek a podpory větru ke skoku dlouhému 98,5 metru, což mu vyneslo průběžné 38. místo v kontaktu se soupeři před ním. Na čelo pak ztrácel dvě minuty a 52 sekund. Také Ondřej Pažout se dokázal metrově oproti provizornímu kolu zlepšit, když předvedl 92,5 metru. Ve výsledkové listině však zaujal až 54. pozici.

Páteční závod gundersenovou metodou nabídl nejkratší běžeckou část, která se během prodlouženého víkendu naplánovala. Na 7,5 kilometrech (v sobotu se poběží 10 kilometrů, v neděli pak 12,5 kilometru) se Češi oproti skokanské části zlepšit nedokázali a skončili na stejných pozicích, na kterých do druhé části závodu nastoupili.

Vytrval zaznamenal 31. nejrychlejší běžecký čas, což mu ale k posunu z 38. pozice nestačilo. Do hodnocení Světového poháru za svůj výsledek obdržel jeden bod a v celkovém hodnocení mu náleží 45. pozice se ziskem 36 bodů.

Ondřej Pažout obsadil 54. pozici a na první body v této sezoně nadále čeká. V Seefeldu pro něho závodní víkend navíc skončil, protože do sobotního závodu prošlo jen prvních 50 sdruženářů.