Vytrval v Oberstdorfu po nepovedeném skoku na body nedosáhl

3 min 39 s

Světový pohár v severské kombinaci nepřinesl v sobotu českým barvám úspěch. Jan Vytrval v mužském závodě pokazil skokanskou část a nakonec se na body neprokousal. Tereza Koldovská v ženském závodě sice skončila na bodech, ale 28. místo bylo zároveň posledním.

Pětadvacetiletý Vytrval ve skokanské části v sobotním závodě gundersenovou metodou předvedl v zadním větru 86,5 metru, což pro něho znamenalo až 51. místo se ztrátou tří minut a dvaceti sekund na čelo. Na bodovanou čtyřicítku po skoku na středním můstku ztrácel 37 sekund.

V desetikilometrové běžecké části se českému reprezentantovi tentokrát nepovedlo potvrdit příslušnost mezi širší běžeckou špičku mezi sdruženáři. Zaznamenal sice 35. běžecký čas, ale na posun do bodované čtyřicítky to nestačilo. V cíli obsadil 44. pozici. Další šanci dostane v nedělním compactu, v němž nejsou rozestupy po skokanské části tak výrazné, což skýtá výhodu právě lepším běžcům.

Devatenáctiletá Tereza Koldovská v ženském závodě nedopadla o moc lépe. Po skokanské části figurovala na posledním třicátém místě po skoku dlouhém 64 metrů. Na devětadvacátou Silvu Verbičovou ze Slovinska ztrácela před běžeckou částí minutu a půl a neměla reálnou šanci se na pětikilometrové trati posunout.

Jelikož do odpoledního běhu dvě sdruženářky nenastoupily, nakonec Koldovská obsadila 28. pozici se ztrátou takřka osm a půl minuty na vítězku Mari Leinan Lundovou z Norska. Také Koldovskou čeká v neděli individuální compact.