Vytrval se v Ramsau vešel do třicítky! V masáku těžil z kvalitního běhu

5 min 4 s

Páteční program v rakouském Ramsau přinesl dva závody Světového poháru v severské kombinaci. Mezi muži byl naplánován závod s hromadným startem, v němž Jan Vytrval vytěžil z kvalitního běžeckého výkonu solidní vstupní pozici před skokanskou částí a vybojoval 30. místo.

Vytrval už při předchozích zastávkách Světového poháru potvrzoval, že běžecky je na novou sezonu skvěle připravený. To nejlépe dokládalo, že v hodnocení nejlepších běžců mezi sdruženáři zaujímal výborné 23. místo.

A právě 23. místo vybojoval i na desetikilometrové běžecké trati v rakouském Ramsau, kde v závodě s hromadným startem zaostal za Jensem Luraasem Oftebrem o pouhou minutu a devět sekund. Pro skokanskou část na středním můstku měl tak výtečnou výchozí pozici.

Stejně jako řada dalších sdruženářů, i Vytrval skákal v zadním větru a nakonec se mu povedlo skočit 78,5 metru. S ohledem na podmínky se  nejednalo o vyloženě špatný skok, což se nakonec projevilo i v konečném pořadí. Vytrval vybojoval 30. příčku a zaznamenal nejlepší výsledek této sezony. Mrzet jej přitom může to, že patřil mezi sdruženáře, kterým se snížilo nájezdové okno z dvaadvacítky na devatenáctku a nemohl tak využít potenciálně vyšší nájezdové rychlosti.

Ženy měly začátek závodu naplánovaný už na dopoledne, ale ke skokanské části kvůli silnému větru vůbec nedošlo. Pro páteční závod se tak musely počítat výsledky provizorního kola, které se přitom příliš nevyvedlo Tereze Koldovské. Česká reprezentantka ve čtvrtek v silném zadním větru skočila jen 59 metrů a do pětikilometrové běžecké části tak vybíhala se ztrátou čtyř minut a 27 sekund.

V běžecké stopě se pak Koldovská při své premiéře v nové sezoně Světového poháru propadla o jednu příčku níž a doběhla se ztrátou přes osm minut na suverénní Norku Gydu Westvold Hansenovou na 27. místě.

V sobotu budou v Ramsau na programu závody v compactech mužů i žen, ve kterých by měli mít výhodu lepší běžci.

2. Ida Marie Hagenová (NOR) +42,0
3. Minja Korhonenová (FIN) +1:41,2