Vytrval se v compactu posunul o patnáct příček

4 min 19 s

Jan Vytrval ve druhém závodě Světového poháru v severské kombinaci v německém Oberstdorfu potvrdil dobrou běžeckou formu v probíhající sezoně. V individuálním compactu se mu povedlo na sedmiapůlkilometrové trati vylepšit své padesáté místo po skoku o patnáct pozic a prosadit se na bodované příčky.

Vytrvalovi se na středním můstku v Oberstdorfu příliš nedařilo už od pátečního provizorního kola. V sobotním závodě pak nabranou ztrátu nedokázal eliminovat a na body se vůbec nedostal. A ani do nedělního compactu si nevypracoval nejvýhodnější startovní pozici.

Po skoku se usadil na 50. pozici se skočenými 84 metry a byl součástí velké skupiny, která vybíhala na 7,5 kilometru dlouhou běžeckou trať pospolu. Zápolení o pozice v početné skupině však Vytrvalovi vyhovovalo. Spolu s dalšími sdruženáři se postupně jednotlivým soupeřům vzdaloval, až nakonec doběhl do cílového prostoru pouze s Finem Arttim Maekiahem.

Ve sprinterském souboji s finským sdruženářem sice neuspěl, ale i tak se dokázal oproti skokanské části posunout o patnáct pozic a vybojoval body do hodnocení Světového poháru za 35. místo. V celkovém pořadí severské kombinace má český reprezentant po devíti závodech 35 bodů a figuruje na 41. místě.

V ženském compactu zahájila Tereza Koldovská soutěž skokem dlouhým 67 metrů a usadila se na průběžném třicátém místě. V běžecké části, která měřila pět kilometrů, se neustále naháněla s Finkou Hetou Hirvonenovou, na kterou ale nakonec ztratila v cíli pět sekund a obsadila konečné 28. místo.

Devatenáctileté Koldovské patří po šesti závodech Světového poháru 27. místo s celkovým ziskem 54 bodů.

Světový pohár bude pokračovat od 25. do 28. ledna v německém Schonachu. Na tzv. German Trophy jsou na programu dva závody gundersenovou metodou mužů i žen.