Víkendový OPA Alpen Cup v Liberci absolvuje osm domácích sdruženářů

Víkendový OPA Alpen Cup v Liberci absolvuje osm domácích sdruženářů

4 min 13 s

Liberec bude o víkendu hostit první závody OPA Alpen Cupu juniorů během probíhající letní sezony severské kombinace. Pod Ještědem se budou v sobotu a neděli konat první dva z celkem pěti chlapeckých individuálních závodů, které jsou před začátkem standardní zimní sezony na programu. Do akce půjde hned osm domácích nadějí.


Čeští trenéři nominovali na závody jmenovitě Jiřího Konvalinku, Lukáše Doležala, Radima Sudka, Jana Johna, Jáchyma Hrdinu, Ondřeje Balatku, Jana Kabeláče a Jakuba Hnyka. Tato osmička napřed v sobotu absolvuje skok na středním můstku s následným během na 10 kilometrů. V neděli se pak běžecká část zkrátí na polovinu.

Jak uvedl před začátkem prvních závodů trenér Vladimír Šmíd, jenž zastává v realizačním týmu sdruženářů pozici asistenta trenéra mužů Marka Šablatury, cíle pro liberecké závody se nebudou zaměřovat ryze na výsledky.

„Určitě se budeme chtít pohybovat v popředí. Ale v současné fázi přípravy se na výsledky úplně nesoustředíme,“ podotkl. „Budeme chtít, aby závodníci podali dobré výkony a byli schopni plnit věci, na kterých pracujeme v tréninku i v závodních podmínkách.“

Největšími želízky v ohni by podle Šmída měli být Jiří Konvalinka a Lukáš Doležal, kteří si zkraje sezony vyzkoušeli i závody Grand Prix v německém Oberwiesenthalu. Doležal v individuálním závodě tehdy vybojoval výtečné 17. místo. „Věřím, že se přidá i někdo další,“ vyjádřil se.

Čeští junioři mají v OPA Alpen Cupu na co navazovat. Doležal v minulé sezoně obsadil v konečném hodnocení sedmé místo, Konvalinka byl čtrnáctý a do elitní třicítky se vešel ještě pětadvacátý Sudek.

Konkurence v Liberci by však měla být špičková a nabitá, alespoň se to tedy dá předpokládat. „Podle informací, které mám, je přihlášeno zhruba 60 závodníků ze 7 států. Takže se dá očekávat kompletní juniorská špička,“ dodal Šmíd.

Foto: Nordic FocusPomoc Ukrajině