Ve dvou závodech Alpen Cupu skončila Tereza Koldovská těsně za stupni vítězů

3 min 22 s

Srpen je už tradičně vyhrazen ve všech kategoriích závodům v letní severské kombinaci. Ženy měly na programu dva závody Alpen Cupu v německých střediscích a velice dobře si v nich vedla česká sdruženářská jednička Tereza Koldovská (na snímku z přípravy v Planici s Jolanou Hradilovou). V tom úvodním v Klingenthalu skončila celkově pátá a ve druhém v Bischofsgrünu si ještě o jednu příčku polepšila.

Startu v Klingenthalu HS85/3 km, jenž byl na programu 10. srpna, předcházela o den dříve na shodném můstku skokanská soutěž specialistek, do níž se Tereza Koldovská (Ski klub Harrachov) také úspěšně zapojila. Výkonem 64,5 m obsadila devátou pozici z 33 aktérek. Jolana Hradilová (SK Nové Město na Moravě) byla 27. za; skok 59 m a nejmladší členka výpravy, která teprve sbírá mezinárodní zkušenosti, Karolina Horká (JKL Desná) 33. se 40,5 m.

V samotném závodě vynesl skok za hranici 60 m Koldovské průběžné šesté místo. To v běžecké části na 3 km na kolečkových lyžích dokázala o jedno místo vylepšit – na vítězku měla ztrátu 1:38,0 min. Hradilová doběhla 15. (+3:40,4 min) a Horká 18. (+6:03,7 min). Vyhrála Němka Göpfertová před Italkou Prinothovou a svou krajankou Lohovou.

Ve druhém závodě 14. srpna v Bischofsgrünu HS71/4 km zdolala Koldovská na můstku 57 m, což jí vyneslo průběžnou sedmou příčku. Horká byla se 40 m třináctá, Hradilová tentokrát nestartovala. V běhu nejlepší česká sdruženářka opět zabojovala a posunula se až na čtvrtou pozici s odstupem +42,3 s na vítězku. Tou se znovu stala Göpfertová před Italkami Pinzaniovou a Prinothovou. Horká byla v cíli třináctá se ztrátou +4:57,5 min.