×
V závěru sezony dají čeští sdruženáři přednost Kontinentálnímu poháru

V závěru sezony dají čeští sdruženáři přednost Kontinentálnímu poháru

06.03.2019

Poslední příležitost alespoň částečně si vylepšit pošramocenou reputaci po nedávném mistrovství světa v severské kombinaci v Seefeldu budou mít o víkendu 8.–10. března čeští sdruženáři. Reprezentační družstvo však tentokrát rozdělí své síly a přednost dostane – na první pohled možná překvapivě – Kontinentální pohár.

K závěrečnému podniku Světového poháru na slavný Holmenkollen do Osla zamíří pouze Jan Vytrval společně s asistentem reprezentačního trenéra Vladimírem Šmídem. Naopak tři kombiňáci se vydají do ruského střediska v Nižném Tagilu, kde vyvrcholí Kontinentální pohár. Pod vedením kouče Marka Šablatury se tam představí Lukáš Daněk, Ondřej Pažout a Tomáš Portyk.

Nečekaná nominace má však logické vysvětlení – v sázce jsou totiž kvóty pro Světový pohár na příští sezonu. „V současné době máme ve Světovém poháru hrazený pouze start jednoho závodníka, další už musíme sami financovat. Pokud bychom v Kontinentálním poháru získali solidní počet bodů, kvóta by se zvýšila a umožnila dva placené reprezentanty,“ vysvětluje sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR Tomáš Slavík důvody nasazení elitních českých sdruženářů do soutěže nižší kategorie.

Zatímco v Oslu je navíc na programu pouze jediný individuální závod HS134/10 km v sobotu 9. března, v Nižném Tagilu se uskuteční hned tři. Série tam začíná v pátek 8. 3. závodem HS100/10 km, o den později pokračuje mass startem HS100/10 km (účastníci v něm absolvují nejprve běžeckou část a teprve poté skokanskou) a v neděli 10. 3. čeká aktéry velké finále na prodloužené trati HS100/15 km.

Důležitou informací také je, že v letošním roce se neuskuteční mistrovství ČR v severské kombinaci.

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi